Jindřich Forejt promluvil do kamery

30.01.2017 14:28

Exšéf hradního protokolu Jindřich Forejt vyměnil Pražský hrad za zámek. Na Konopišti jej zastihl i server Seznam Zprávy. Pokus o rozhovor sice neskončil příliš úspěšně, i tak ale Forejt prozradil, že určitě nehodlá v celé své kauze mlčet.

Jindřich Forejt promluvil do kamery
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý šéf hradního protokolu Jindřich Forejt

Jindřich Forejt dorazil na Konopiště v neděli krátce po 13. hodině na prohlídku uskutečněnou pro jeho kolegy a přátele, i z řad zaměstnanců prezidentské kanceláře. Provádění návštěvníků po historických prostorách zámku se přitom věnuje už druhým rokem. A vypadá to, že by spolupráce měla být i častější. Jak potvrdila kastelánka Jana Sedláčková, s Forejtem si domlouvala i služby o letošní turistické sezoně. „O prohlídky pana Forejta je mezi lidmi velký zájem, dokáže vyprávět s velkým zaujetím, že lidi ani nedutají,“ uvedla. 

V krátkém rozhovoru nechtěl dobře naladěný Forejt prozradit nic víc ke kauze, která mu zřejmě zlomila vaz. Poté, co se objevilo na veřejnosti video, v němž měl údajně šňupat drogy, podal rezignaci a z Kanceláře prezidenta republiky odešel. „Nemám zájem být součástí prezidentské kampaně nebo antikampaně,“ sdělil pouze krátce. O vydírání se vyjádřit chce, ale cestou, kterou si zvolí on sám. „A v době, kterou si také zvolím já. Až bude správný čas, tak se určitě vyjádřím. Určitě nebudu mlčet,“ podotkl.

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dali jsme zemi osm let klidu a stability. Koaliční pohoda kandidátů ANO a ČSSD, Xaver se jenom smál

18:00 Dali jsme zemi osm let klidu a stability. Koaliční pohoda kandidátů ANO a ČSSD, Xaver se jenom smál

Dramaturgie XTV vybírá do každé z předvolebních krajských debat dvojici kandidátů, kteří reprezentuj…