Jindřich Šídlo vybarvil Babišovi Čapí hnízdo

11.03.2016 11:28

Byly časy, kdy podvody a korupce nerozlučně patřily k české politice. V té době se zrodil také projekt Čapího hnízda, s nímž nemá ministr financí Andrej Babiš (ANO) nic společného. On tam jen chová zvířátka a v minulosti tu vítal výkvět diplomatického sboru. Dnes s Čapím hnízdem nemá majitel Agrofertu nic společného. Je jen očerňován.

Jindřich Šídlo vybarvil Babišovi Čapí hnízdo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Další z hostů byl například ministr financí Andrej Babiš

Andrej Babiš (ANO) má problém. Jmenuje se Čapí hnízdo. Jen se tváří, že vlastně žádný problém neexistuje protože se zrodil v době, kdy ještě nechtěl vstoupit do politiky. Kdyby už v roce 2008 věděl, že bude politikem, leccos by dělal jinak. Dnes toho média využívají a útočí na něj. On se přitom jen chtěl postarat o zvířata a ukázat je dětem. Kauzu firmy Čapí hnízdo okomentoval v pátečních Hospodářských novinách Jindřich Šídlo.

„Co je nejdůležitější: Celá kauza Čapí hnízdo začala údajně v době, kdy Andrej Babiš nebyl v politice, takže se nepočítá. Kdyby věděl, že jednou bude v politice, postupoval by úplně jinak. Je ale třeba si uvědomit, že o dotaci bůhvíkdo žádal v roce 2008, kdy byly podvody a korupce v České republice úplně normální. Tedy těsně před tím než Andrej Babiš, zajištěný a úspěšný muž, který nemá zapotřebí přilepšovat si po tisícovkách, do politiky vstoupil, aby tuto situaci změnil,“ napsal Šídlo.

Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • Premiér v demisi
  • předseda vlády

Před tím, než Babiš do politiky vstoupil, by podobná kauza zřejmě stačila k pádu ministra. Podívejme se na někdejší vládu premiéra Petra Nečase, která dopadla, jak dopadla. Ve svých funkcích skončila celá řada ministrů, které odvolal sám premiér a nakonec padl předseda vlády, jenž byl spojován s údajným korupčním jednáním. Soud sice konstatoval, že poslance podezřelé z korupčního jednání chrání indemnita, ale Nečas stejně padl.

To se však stalo před tím, než Andrej Babiš vstoupil do politiky, aby ji  vyčistil. Vstoupil tam, na Čapím hnízdu pohostil výběr pražského diplomatického sboru a teď tvrdí, že s firmou nemá nic společného. Jen se nechává uklidnovat zvířátky z farmy, která proti sobě neintrikují.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bolek Polívka, Miroslav Donutil... Umělec žertuje o smrti Miloše Zemana

8:14 Bolek Polívka, Miroslav Donutil... Umělec žertuje o smrti Miloše Zemana

Malba lebky a nápis Zeman z hrobu nyní „zdobí“ vrata brněnského divadla Husa na provázku. Divadlo, j…