Jiří Čunek brutálně: Babiše ničí na objednávku, o tom jsem přesvědčen. Ignoranti ze státního zastupitelství. Lidé vidí tu nespravedlnost

15.11.2018 17:50

Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL). Většina členů horní parlamentní komory se dnes shodla, že by Andrej Babiš neměl zůstávat premiérem, dokud se nevyřeší kauza Čapí hnízdo. Vidí to Čunek stejně? Nikoliv, hlasoval proti tomuto usnesení. Proč?

Jiří Čunek brutálně: Babiše ničí na objednávku, o tom jsem přesvědčen. Ignoranti ze státního zastupitelství. Lidé vidí tu nespravedlnost
Foto: Daniela Černá
Popisek: Premiér Andrej Babiš a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek na tiskovém brífinku

„Jsem přesvědčen, že to prostředí politiky, stáních zástupců způsobilo, že policie požádala o vydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání dva měsíce před volbami. ... Já jsem přesvědčen, že lidé, kteří pracují buď na soudě nebo na státním zastupitelství, tak to jsou jaksi ignoranti, kteří si neuvědomují, co mohou způsobit tím, že požádají o Babišovo vydání před volbami. Tím Babišovu pozici ještě posílili, podle mě právem, protože lidé to chápou jako nespravedlnost,“ prohlásil Čunek.

Moderátorka Marie Bastlová oponovala, že z hlediska zákona je jedno, jestli policie žádá o vydání politika před volbami nebo po volbách. Policie musí konat, když má pro své rozhodnutí dost podkladů. Čunek jí okamžitě oponoval. „To vaše přesvědčení, že je to jedno, kdy se sdělí to obvinění, mně přijde naivní,“ zaznělo z úst hosta. Pokud je politik v Česku takto obviněn, tak je podle Čunka v podstatě zničen. Takřka žádnému politikovi se nepodařilo vrátit do politiky, i když se ukázalo, že je nevinen.

„Já upozorňuji, že vůbec nevíme, jak je to s Čapím hnízdem a jak je to se všemi těmi privatizacemi, ale jisté je, že když někoho obviníte, že před pěti lety vykradl banku, tak ten člověk, co to udělal, okamžitě řekne ‚ne ne, já jsem byl jinde‘, zatímco ten člověk, co to neudělal, tak řekne ‚nevím‘, což může působit podezřele,“ uvedl Čunek. Přitom, pokud ten člověk nic neudělal, má právo v politice působit dál, když byl zvolen. Pokud na tuto hru přistoupíme, budeme mít problém. „Pak tady budou vládnout jenom ti, kteří mají v policii a ve státních složkách takové krytí, že se jim to stát nemůže,“ rozčiloval se Čunek.

Jiří Čunek

  • KDU-ČSL
  • ANO křesťanským hodnotám
  • senátor

Host je bytostně přesvědčen, že Babiš je ničen policií na objednávku, a kdo o tom pochybuje, nepohybuje se v realitě. Nebere  prý v potaz to, že ČSSD a ODS v této zemi dlouho vládly a vytvořily si kontakty v některých státních složkách, které mohly proti Babišovi využít. „Já jsem naprosto přesvědčen o tom, že to bylo politické zadání: obviňte Andreje Babiše před volbami a tím ho smeteme před volbami. To je tvrzení, které mám i ze svého případu,“ nebral si servítky Čunek.

Osobně prý zná celou řadu politiků a starostů, kteří se ocitli pod podobným tlakem, a neunesl ho. Raději odešli z politiky, i když by prý pro Českou republiku mohli vykonat mnoho dobrého.

Pokud dnes kupříkladu ODS volá po odchodu Babiše z politiky, má si podle Čunka vzpomenout, že i ona sama byla pod velkým tlakem ze strany policie i médií.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…