Jiří Drahoš vzpomínal, jak šel jako student v průvodu za Palachovou rakví. Přešlo to v útoky na pitomce hlásající populismus

16.01.2019 17:21

Památce Jana Palacha se dnes poklonil i neúspěšný prezidentský kandidát a dnes senátor Jiří Drahoš. Vzdal prý hold Palachovi před padesáti lety a jemu ctí vzdát mu ho i dnes. Pod senátorovým příspěvkem se rozběhla diskuse. A některé příspěvky senátora Drahoše pravděpodobně nepotěší.

Jiří Drahoš vzpomínal, jak šel jako student v průvodu za Palachovou rakví. Přešlo to v útoky na pitomce hlásající populismus
Foto: Daniela Černá
Popisek: Profesor Jiří Drahoš
reklama

Jiří Drahoš před rokem jen těsně prohrál prezidentské volby. Teď se přišel poklonit památce Jana Palacha. Na sociální síti Twitter prozradil, že hold Palachově památce složil už před 50 lety a teď to rád udělal znovu.

„Před padesáti lety se upálil kluk o půl roku starší než já. Bylo mi tehdy ctí vzdát Janu Palachovi hold ve smutečním průvodu z Václaváku k filozofické fakultě, stejně jako je mi ctí připomenout si jeho odkaz i dnes. Na Palachovu oběť nesmíme nikdy zapomenout!“ zdůraznil Drahoš.    

Jeden z diskutérů dal Drahošovi za pravdu. Palachův odkaz boje za svobodu je prý aktuální i dnes, neboť žijeme v časech, kdy je slušnost pošlapávána v přímém přenosu a kdejaký pitomec si může hlásat své populistické názory.

Další občan však Drahošovi připomněl, že byl přesně před rokem vypískán na hokeji v Třinci. A to nebylo všechno.