Jiří Kajínek: Jsem svým způsobem umělec. Celebrity, běžte k soustruhu

07.05.2018 7:21

Jiří Kajínek bude za pár dní již rok na svobodě. Žije v Brně a živí se tím, že vypráví svůj příběh. Píše o tom dnešní MF Dnes.

Jiří Kajínek: Jsem svým způsobem umělec. Celebrity, běžte k soustruhu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Kajínek
reklama

„Já jsem se nesnažil být slavný, známý. To je takový druhotný produkt toho, že jsem se chtěl dostat z vězení,“ říká Kajínek, kterého však každou chvíli někdo zastavuje a žádá o společnou fotku. 

„Lidé často přijdou, že se se mnou chtějí vyfotit, ale opatrně se ptají, jestli mě to nebude otravovat. Samozřejmě není úplně ideální, když se se mnou někdo chce vyfotit a já zrovna večeřím. Jinak mě to neobtěžuje. Naopak mně vadí, když si celebrity, které jsou doopravdy celebrity, stěžují, že je lidé na ulici zastavují. To si říkám, že měly jít dělat do fabriky k soustruhu a nikdo by je neobtěžoval. Ale zpět k vaší otázce. Samozřejmě za něco nějaké peníze dostanu, mám smlouvy. Jsem svým způsobem umělec,“ sdělil Kajínek dnešnímu vydání MF Dnes.

Při svém ročním pobytu venku, po několika letech vězení, měl také jednu havárii. „U Plzně jsem boural a první moje starost byla, jestli se někomu něco nestalo. Naštěstí se nezranil ani můj spolujezdec, ani muž z druhého auta. Odvezli ho sice do nemocnice, ale pán byl v pořádku. A jak jste řekl, tam kdyby se někomu něco stalo, už by mohl vzniknout problém. Ale to bych nesměl sednout do auta,“ sdělil Kajínek, který má sedmiletou podmínku. Zároveň podotkl, že kdyby byl důsledný, mohl odjet do zahraničí, neboť tam by se spáchání skutku nepočítalo. 

A co příchod do běžného světa? „Některé věci jsem odhaloval až postupem času. Nešla mi odstranit z mobilu jedna mailová adresa, kterou jsem tam měl nastavenou. Rád jezdím podle navigace, ale protože mám německé auto, neukazuje mi radary. Když jsem si ji chtěl přehrát jiným programem, zjistil jsem, že to prostě nejde. Je to tak zabezpečené. Jsou věci mezi nebem a zemí," sdělil Kajínek s tím, že na to, že byl čtvrtstoletí ve vězení, sžil se s dnešním světem rychle. 

Na besedy s občany podle svých slov Kajínek kývl poté, co viděl zájem lidí na autogramiádách. „Ozval se člověk, že besedy organizuje celý život a že mi je bude zařizovat. Takhle jsme se domluvili na podmínkách, a jak už to tak bývá, udělali jsme jednu, druhou besedu a on pak ty podmínky změnil. Na mně chtějí všichni vydělávat. Dostávám i nabídky na reklamy a já to samozřejmě nějak selektuji. S každým se sejdu, ale drtivá většina toho nejde realizovat, protože to nepřipadá v úvahu,“ zmínil Kajínek s tím, že někde se však také dočkal zákazu svého vystupování. 

Závěrem se pak Kajínek vyjádřil k prezidentským volbám, kde podle svých slov jednoznačně volil Miloše Zemana. A v parlamentních volbách volil Františka Ringo Čecha. Kajínek také pracuje na návrhu na povolení obnovy řízení. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vystrčil naštve Zemana i Babiše. Spojení s Volným. A výzva Čechům, chovejme se slušně

14:09 Vystrčil naštve Zemana i Babiše. Spojení s Volným. A výzva Čechům, chovejme se slušně

Hosty druhé hodiny Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli předseda Senátu Miloš Vystrčil z …