Jiří Ovčáček nevěří vlastním očím. Na protibabišovské demonstraci na Václaváku stála šibenice a nikomu to nevadí

16.11.2018 13:50 | Zprávy

„Demisi! Hanba!“ Ve čtvrtek večer daly na Václavském náměstí tisíce lidí najevo, co si myslí o Andreji Babišovi. Požadovali konec premiéra. Jenže demonstrace měla i svou stinnou stránku, na kterou upozornil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Na demonstraci se totiž objevila šibenice s heslem, že „Mafie patří na šibenici, a ne do vlády“. Není to přitom tak dávno, co šibenice na demonstraci vzbudily velkou nechuť veřejnosti.

Jiří Ovčáček nevěří vlastním očím. Na protibabišovské demonstraci na Václaváku stála šibenice a nikomu to nevadí
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Andrej Babiš na tiskové konferenci.

V roce 2016 se v Praze konaly demonstrace proti migraci. Pravicoví radikálové si na tyto demonstrace přinesli šibenice. Snad určené pro lidi, kteří by nesouhlasili s jejich názorem. Makety šibenic tehdy vzbudily velké pobouření veřejnosti, která odsoudila skryté výhrůžky smrtí.

Jenže rok se s rokem sešel a makety šibenic jsou tu zase. Jedna taková maketa se objevila na Václavském náměstí v Praze na demonstraci proti Andreji Babišovi. S doprovodným komentářem sobě vlastním na to upozornil hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Zdeněk Kettner byl položen dotaz

Svoboda slova a názoru

Dobrý den, i mě přijde, že se dnes pravda nenosí a co horšího, tak se za ni i trestá. Co s tím ale hodláte udělat, když budete ve vládě? Jaké kroky podniknete proto, aby se opět mohla nahlas říkat pravda a problémy se mohli nazývat pravým jménem a skončilo to plíživé zavádění cenzury?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Rudé právo v akci“ neuspělo. Armádní skandál žije dál

12:43 „Rudé právo v akci“ neuspělo. Armádní skandál žije dál

Před více než týdnem se poslanec Pavel Růžička z ANO začal dožadovat zveřejnění dokumentu Volby 2025…