Jiří Ovčáček se vysmál novinářům, čekajícím už od čtvrtka na Kajínka před věznicí. Nemají prý rozum

22.05.2017 17:43 | Zprávy
autor: mp

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček si dobírá novináře, kteří už od čtvrtka čekají na propuštění snad nejslavnějšího vězně v Česku Jiřího Kajínka. Prezident Miloš Zeman oznámil, že dvojnásobnému vrahovi udělí milost po návratu z Číny. Z této asijské země se prezident vrátil ve čtvrtek, ale Kajínka zatím neomilostnil. Ovčáček poslal vyčkávajícím novinářům vzkaz.

Jiří Ovčáček se vysmál novinářům, čekajícím už od čtvrtka na Kajínka před věznicí. Nemají prý rozum
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Ovčáček

Před branami rýnovické věznice u Jablonce nad Nisou už několikátý den vyčkávají novináři. Čekají, až brány věznice opustí na doživotí odsouzený dvojnásobný vrah Jiří Kajínek, kterému se rozhodl prezident Zeman udělit milost. Vyčkávající novináři chtějí zachytit snímek muže, který brány věznice opustí legální cestou po více než dvaceti letech. Novináři také chtějí být prvními osobami, se kterými Kajínek na svobodě promluví. Mohli by ale čekat ještě dlouho.

„Nervózní jsou pouze novináři, kteří zcela nesmyslně čekají před věznicí. Kdyby měli rozum, tak by si spočítali, že po uveřejnění informace o udělení milosti mají dostatek času na přejezd z Prahy do Rýnovic,“ napsal prezidentův mluvčí serveru info.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…