Jiří Pehe varuje: Přestaňte EU vyhrožovat. Sílí tam názor, že by bylo nejlepší se zemí jako je ČR zbavit

01.02.2018 7:59 | Zprávy

Politolog Jiří Pehe se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamyslel nad tím, že český boj s větrnými mlýny migrace neutuchá. Reaguje tak na diskuzi Andreje Babiše (ANO) s představiteli Evropské unie, jíž se český premiér v demisi zúčastnil v minulých dnech.

Jiří Pehe varuje: Přestaňte EU vyhrožovat. Sílí tam názor, že by bylo nejlepší se zemí jako je ČR zbavit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pehe

Babiš v Bruselu prezentoval negativní postoj Česka k mechanismu přerozdělování migrantů v rámci Evropské unie – a to nejen k přerozdělovacímu mechanismu jako takovému, ale i k migračním kvótám.

„Babiš naznačuje, že možná dosáhl určitých úspěchů – kupříkladu v otázce již zmíněné žaloby, kterou by prý snad EK mohla stáhnout. Ve skutečnosti ale k žádnému většímu průlomu nedošlo, zejména pokud jde o podobu nového evropského azylového nařízení, známého pod názvem Dublin IV,“ píše Pehe. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Bydlení

Jedna věc je mít peníze na bydlení, což také úplně nechápu, jak přesně chcete změnit a druhá, aby bylo bydlení k sehnání. To hodláte řešit jak? Protože i když se třeba teď začne stavět, tak to nepokryje poptávku, hlavně, když se soustředí jen na vybrané lokality.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konečná k okupaci 1968: Nikdo z nás ji neschvaloval tak jako Pavel

18:30 Konečná k okupaci 1968: Nikdo z nás ji neschvaloval tak jako Pavel

Na mítinku v Jablonci lídryně Stačilo! Kateřina Konečná odpovídala na to, jaký má postoj k srpnu 196…