Jiří Vyvadil: Tsipras nakonec zvítězí. Je to nejschopnější politik v Evropě

21.08.2015 21:21

Bývalý senátor a zakladatel Přátel Ruska v ČR Jiří Vyvadil vzhlíží k řeckému premiérovi Tsiprasovi. Helénská republika sice míří k předčasným volbám, ale Vyvadil má za to, že jde jen o taktický ústup Alexise Tsiprase, který nakonec zvítězí. Jiného takto schopného politika prý Evropa nemá. Vyvadil věří, že tento muž současným politickým lídrům EU „natrhne pozadí“.

Jiří Vyvadil: Tsipras nakonec zvítězí. Je to nejschopnější politik v Evropě
Foto: hns
Popisek: Jiří Vyvadil v půlnočním rozhovoru

„Všemi našimi politiky (Sobotka, Babiš, Zeman) a ekonomy, neoliberálními i naopak ultralevicovými, je znesvěcen a tvrdě odmítnut. Ani jeden se za něj nepostavil… Už proto mu dávám obrovskou šanci. Musí všem těm starým strukturám natrhnout p… A způsob jeho jednání prostě nemá konkurenci. Jeden den odsouhlasí s pomocí opozice poslední balíček změn a ihned odstupuje, aby byly nové volby. A jasně říká, že lidé musejí znovu rozhodnout o tom, kam má země jít, přičemž jeho cílem je v konečné fázi odpuštění výrazné části dluhu.“ Takto Vyvadil popisuje odcházejícího řeckého premiéra Tsiprase, který je prý novou nadějí pro Evropu.

Je sice pravda, že Tsipras podepsal nějakou dohodu o dalším vývoji řeckého dluhu, ale hned po podpisu poznamenal, že v dohodu nevěří. Podle Vyvadila je třeba tento podpis chápat jako taktický úkrok stranou, neboť Tsipras ví, že díky požadavkům Mezinárodního měnového fondu dojde k odepsání části řeckého dluhu. Euro to asi oslabí, ale to podle Vyvadila není náš problém, my ho nemáme a snad prý nikdy mít nebudeme.

Celý text najdete zde

Do karet prý Tsiprasovi hraje i to, že za ním stojí ruský prezident Vladimir Putin i americký prezident Barack Obama. K Rusku to prý Řeky táhne v duši a Spojené státy se bojí, že by Řecko opustilo NATO. Současně má podporu Řeků, takže se Alexis Tsipras zřejmě znovu stane řeckým premiérem a do EU bude dál vnášet svěží vítr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! Šichtařová udeřila na Člověka v tísni a další „politické neziskovky“

10:30 A dost! Šichtařová udeřila na Člověka v tísni a další „politické neziskovky“

Ekonomka Markéta Šichtařová má za to, že ví, co ohrožuje naši budoucnost, jsou to politické neziskov…