Jiří Zimola: Ne, nejdu Sobotkovi po funkci. Nemám zájem

11.10.2016 8:07

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, který jako jeden z mála v ČSSD dokázal v krajských volbách přivést svoji stranu k vítězství, neuvažuje o tom, že by se ujal předsednického křesla. „Po Sobotkově funkci nejdu,“ ujistil v rozhovoru pro deník Právo.

Jiří Zimola: Ne, nejdu Sobotkovi po funkci. Nemám zájem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zimola

Zimola dokázal na jihu Čech zvítězit již potřetí. Pro sociální demokracii je zisk 15 mandátů navíc v krajských volbách, v nichž ČSSD převálcovalo hnutí ANO, nejlepší výsledek v zemi. Krátce po sečtení výsledků se proto začalo spekulovat, že by Zimola mohl nahradit v čele strany dosavadního lídra Bohuslava Sobotku. Samotný Zimola ale o něčem podobném neuvažuje.

„To je hezké, ale to bych o to musel mít zájem a já ten zájem nemám. Chci pomoci sociální demokracii, ale abych jí pomohl, nemusím nutně být ve vedení strany,“ uvedl v rozhovoru pro deník Právo. „Chci využít svých současných funkcí – krajského předsedy, člena předsednictva strany a bude-li zájem, tak třeba i poradního hlasu za Asociaci krajů v grémiu,“ doplnil hejtman.

Za nepříliš pravděpodobnou považuje Zimolovu případnou kandidaturu i nejmenovaný zdroj blízký vedení ČSSD, jehož oslovila MF Dnes: „Co by z toho Zimola měl, kdyby kandidoval proti Sobotkovi? Aby ho zase někdo označoval za pučistu? Pokud Sobotka jasně řekl, že bude na sjezdu obhajovat svoji funkci, nemá žádný vnitrostranický souboj půl roku před volbami smysl.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman zklamal Bakalovy novináře. Také ty z ČT, kvůli penězům. „Naprdne“ i Rychetského

22:41 Zeman zklamal Bakalovy novináře. Také ty z ČT, kvůli penězům. „Naprdne“ i Rychetského

„Turecko se podle mého názoru dopustilo válečných zločinů a v každém případě si myslím, že by minimá…