John zostra: Kalousek si namlouvá Sobotku, tak chce rozpad vlády

30.12.2011 17:36

Šéf Věcí veřejných Radek John brání svého kolegu a ministra školství Josefa Dobeše, kterého si "podala" TOP 09, konkrétně předseda jejich poslaneckého klubu Petr Gazdík a ministr financí Miroslav Kalousek. Podle Johna chce TOP 09 rozeštvat vládní koalici, protože už nějakou dobu probíhají námluvy mezi ní a ČSSD.

John zostra: Kalousek si namlouvá Sobotku, tak chce rozpad vlády
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Věcí veřejných Radek John
reklama

"Představitelé  strany TOP 09 opět hledají důvod, proč vypovědět koaliční smlouvu," konstatuje John ve svém oficiálním tiskovém prohlášení. "Poté, co vláda shodila pod stůl "ekotendr“ a vicepremiérka Karolína Peake se snaží, aby kauza Mostecké uhelné společnosti a zpronevěřených státních miliard nebyla zametena pod koberec, je nyní důvodem pro koaliční přestřelku pochybení na MŠMT. "

Ministerstvo školství čelí hrozbě, že kvůli pomalému a chybnému čerpání Evropská unie zastaví své penězotoky do resortu. TOP 09 věc svedla na ministra Dobeše. "Ministr Josef Dobeš dělá pořádek po bývalém vrchním řediteli Janu Vitulovi, nyní lídrovi TOP 09 na jižní Moravě. Není to bezbolestné. Ale TOP 09 ve skutečnosti vůbec nejde o evropské fondy. Podobné problémy, jaké v současnosti řeší ministr školství, se již objevily na dalších ministerstvech a Topka nikdy slyšet nebyla," zdůraznil John.

Důvod ostrých výroků ze strany zástupců TOP 09 vidí v něčem jiném. "Důvodem aktuálního poplachu bude tedy něco jiného - namlouvání strany pana Miroslava Kalouska se stranou pana Bohuslava Sobotky, předsedou ČSSD, který má v současnosti spoustu práce s vysvětlováním při výsleších na policii kvůli kauzám MUS a OKD," uvedl John. "Je to evidentně další pokus o vytvoření "byznysové“ koalice."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nacher k Hřibovi: Tak já vám řeknu, co vím... Na Magistrátu se leccos šušká

21:38 Nacher k Hřibovi: Tak já vám řeknu, co vím... Na Magistrátu se leccos šušká

Hostem pořadu Horká linka v internetové televizi XTV byl poslanec a pražský zastupitel Patrik Nacher…