Jourová jako ďábelský plán Babiše? Erik Best spekuluje

11.09.2019 22:39

Podle komentátora Erika Besta mohlo být zvolení Věry Jourové na komisařku dohlížející na obranu evropských hodnot a dodržování demokratických principů kalkulem premiéra Andreje Babiše. Za to, že Jourová bude pro Brusel narovnávat vztahy se zeměmi V4, mohl by podle Besta mít Babiš slíbenou imunitu na své vlastní kauzy.

Jourová jako ďábelský plán Babiše? Erik Best spekuluje
Foto: Daniela Černá
Popisek: Ministryně Věra Jourová

Babišovi kritici podle Besta vidí ve všech jeho činech znaky prospěchářství. „Opoziční politici, analytici, novináři a kulturní velikáni si o premiéru Andreji Babišovi myslí jen to nejhorší a nevěří mu ani dobrý den. Argumentují tím, že byl ochoten zaprodat i své děti, aby vydělal na podvodu s farmou Čapí hnízdo, a při řízení ANO jako svého mocenského centra nebere zajatce,“ píše Best ve svém komentáři na webu Fleet Sheet.

Anketa

Máte důvěru ve Věru Jourovou? (Hlasování od 11.9.2019)

13%
87%
hlasovalo: 9708 lidí

Nechápe proto, že nominaci Jourové tito kritici vnímají jako Babišovu chybu, zatímco to může být jeho další prospěchářský čin. „Když jde ale o hodnocení včera oznámené nominace Věry Jourové na pozici místopředsedkyně Evropské komise a komisařky dohlížející na obranu evropských hodnot a dodržování demokratických principů, ti samí kritici odhazují jakákoli obvinění z prospěchářství a kritizují slabé portfolio jako výsledek selhání údajně schopného vyjednavače,“ diví se Best a přidává svoji hypotézu.

„Je to jen hypotéza, ale co když Babiš včera říkal pravdu a všechno dopadlo tak, jak si přál? Co když se dohodl s Angelou Merkelovou, Emmanuelem Macronem a Ursulou von der Leyenovou, že jim Jourová pomůže srovnat Visegrád výměnou za imunitu pro jeho vlastní hříchy?“ pokládá řečnické otázky komentátor Best s tím, že právě toto by bylo v očích jeho kritiků typické Babišovo chování.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jma

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…