Jourová se sešla s von der Leyenovou. Řešily budoucnost Evropy

08.08.2019 6:23

Česká eurokomisařka Věra Jourová se dnes v Bruselu sešla s budoucí předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou, která řeší její možnou pozici ve svém nastávajícím týmu, uvedla ČTK.

Jourová se sešla s von der Leyenovou. Řešily budoucnost Evropy
Foto: Twitter.profil Von der Leyenové
Popisek: Ursula von der Leyen, předsedkyně Evropské komise

Jourová na twitteru uvedla, že při neformálním setkání nepadly konkrétní návrhy týkající se náplně její budoucí práce.

Podle Jourové byla řeč o spravedlnosti a rovných příležitostech v rámci Evropské unie či o evropské budoucnosti. Právě dvě zmíněná témata měla česká zástupkyně v komisi na starosti během končícího pětiletého období a její práce byla v Bruselu většinou hodnocena dobře.

Premiér Andrej Babiš, který ji minulý týden von der Leyenové navrhl jako českou kandidátku do nového exekutivního sboru, vidí její budoucnost v jiném portfoliu více spojeném s ekonomikou. O oblast vnitřního či digitálního trhu však projevuje zájem více zemí a o konkrétním rozdělení oblastí bude von der Leyenová patrně rozhodovat až v příštích týdnech.

Nová šéfka komise se v těchto dnech schází s řadou kandidátů, které již jejich země oficiálně představily. Podle webu Politico jen během úterka přijala možné budoucí eurokomisaře z Řecka, Finska, Estonska, Kypru a Malty.

Kompletní seznam by měla von der Leyenová mít na konci srpna, o měsíc později čeká kandidáty slyšení v Evropském parlamentu, jehož schválení pro zisk postu eurokomisaře potřebují. Nová EK začne úřadovat 1. listopadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

17:33 Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

Exředitel Národní galerie Milan Knížák se ve svém komentáři zamyslel nad úmrtím Karla Gotta; dění ko…