Jsem demokrat. Lidi volí špatně. Hutka brutálně „pozvracel“ Nohavicu a rozjel se u popisu písně s mrtvým Zemanem

12.07.2019 17:12

Zpěvák Jaroslav Hutka se velmi zostra obul do zpěváka Jarka Nohavici, ale i do prezidenta Miloše Zemana. „Většina volí v demokracii špatně, je potřeba je napravit,“ poznamenal pak Hutka v pořadu moderátora Luboše Xavera Veselého v XTV.cz.

Jsem demokrat. Lidi volí špatně. Hutka brutálně „pozvracel“ Nohavicu a rozjel se u popisu písně s mrtvým Zemanem
Foto: repro foto youtube.com
Popisek: Jaroslav Hutka

Xaver Veselý Hutkovi vyčetl jeho písňě Ovarova revoluce a Miloš a Zubatá. „Že se vám ty rýmy zdají divné, tak dobře, jsem to tak zarýmoval. Já jsem s tím tak spokojen. Já nemám rád v písni moc úderné rýmy. Ty rýmy stahují pozornost od obsahu,“ podotkl Hutka. „Jestli tyto písně někoho urážejí, mě uráží pan Zeman. A to je adekvátní reakce na Zemana – Ovarova revoluce,“ míní Hutka.

Anketa

Vadilo by vám, kdyby Matteo Salvini tajně přijal peníze od Rusů?

4%
91%
hlasovalo: 10813 lidí

Jen pro obrázek – o čem je píseň Ovarova revoluce? „Vulgarita z Hradu vane, nemá v Česku obdoby, sprosťák v čele státu stanul, kecy jako z hospody. Opilec teď v sídle králů dělá z lidí stádo volů a z národa rovnou hrubce,“ zpívá Hutka ve své skladbě, jež se opírá do prezidenta Miloše Zemana. „Ovarova revoluce,“ zpívá Hutka. „Ovar není žádný samet, Ovar to je radikál, novináře bude střílet, cikánům už herdu dal, Okamurou, komunistou obydlí teď zemi českou, v politice bez poklopce – Ovarova revoluce. Nad klenoty českých králů svinskou chřipkou zvirován, v prezidentském světobolu do Číny je k léčbě zván. V Kremlu už mu vodka zraje, on světovou roli hraje, slavný vítěz v mnohé pitce – Ovarova revoluce,“ zpívá dál zpěvák. „Davy jako z hloupé knížky, svého vůdce milují, tupost jako rána z pušky, rozlehla se po kraji, kdo nevěří, ať tam běží, skutečně tam blbost sněží a sáňkuje šťastně z kopce. Ovarova revoluce,“ dodává. A nezapomíná ani na novináře Ferdinanda Peroutku. „Peroutka už z Buchenwaldu lásku k Říši vyznává, podbradek ve pěkném faldu, kudy chodí, nadává, pak už jenom tupě hledí, zhrouceně na židli sedí, hlavu šikmo, jak po facce. Ovarova revoluce,“ pokračuje.

„Uprchlíci, kominíci ohrožují Hradčany, muslimové, sudeťáci, svoloč pražské kavárny, neváží si hlavy státu, přáli by si jeho ztrátu, ten má ale všechny v kapse. Ovarova revoluce! Urážky a hnusné žvásty, bezpříkladná oplzlost, smutný život lidské trosky, na každého jenom zlost, stařecká zlost, bezmoc zmaru, duše už jen v alkoholu, v beznaději bezdomovce. Ovarova revoluce – sto let naší, sto let naší, sto let naší republice,“ uzavřel.

Ovarova revoluce není první písní Jaroslava Hutky proti současné hlavě státu. V minulosti už třeba složil právě skladbu Miloš a Zubatá. Někdejší disident Hutka v ní jasně ukázal, že už má dost toho, jak špatně si počíná prezident Miloš Zeman jako prezident. Je to prý tak zlé, že se zakladatel našeho moderního státu T. G. Masaryk musí obracet v hrobě. Špatně se pravděpodobně dělá nejen jemu, ale i dlouhé řádce českých králů.

„Dělám tyto písně proto, že to chci, že mě to baví. Vím, že to líp neumím, a vypouštím to do světa,“ uvedl v rozhovoru pro XTV.cz nyní Hutka. Následně hovořil i o skladbách Havlíčku, Havle či Udavač z Těšína. V tu chvíli zavzpomínal právě na písničkáře Jaroslava Nohavicu a na jeho cestu do Vídně. „Podrazil Kryla. Bylo mi ho líto, protože to byl podtrh. Kryl se jedinýmu člověku svěřil na světě, že je v té Svobodné Evropě nesvobodnej. A tenhleten to hned vyprášil StBákům, kdyby to věděli pár let předtím, věděli by, jak s tou informací zacházet, takhle bylo pozdě,“ uvedl. 

„Že to zasáhne národní povědomí, že dokonce předseda vlády bude odpovídat na píseň, která nebyla vydaná, co si o ní myslí... To jsem nečekal,“ řekl s tím, že píseň má podle jeho slov hodnotu. „Dobře, přišel jsem o kus publika, ale ta píseň hluboce oslovila,“ dodal.

To, že přišel Hutka o část publika, nepovažuje za nejhorší. „Nejhorší je, když umělec musí říct, že zradil. Myslím, že Nohavica zradil své publikum. Dva roky donášel nebo se setkával s StB... “ zmínil Hutka a zdůraznil, že dokumenty o tomto existují.

Video s Lubošem Xaverem Veselým najdete ZDE.

„Odpouštět umím... Pak jsou takové ty osobní věci, že když jde někdo dělat pokání, tak nějaké odpuštění v sobě neřeším. To už je potom na jeho svědomí...“ sdělil Hutka. „Ta doba byla blbá a nejsme každej hrdina,“ dodal pak k tomu, že například Pepovi Streichlovi jeho postoje odpustil, neboť došlo k omluvě.

Hutka se dle svých slov považuje za demokrata. „Demokracie má mnoho tváří, ale principiálně jsem demokrat,“ podotkl. „Demokratický systém je postaven tak, že svéprávní mají volební právo a volí. Nad tím je otázka, že určitá část společnosti, která má právo volit, je ovlivnitelnější než menší část. Menší část volí vědoměji a větší část volí z nálady, z ovlivnění, z neověřených informací. To tak je. Ta menšina se tu většinu snaží napravit, snad od starého Řecka. To je pořád ta stejná písnička,“ dodal.

16. listopadu se chce Hutka dostavit na demonstraci na Letnou, kam byl pozván, a chce tam zahrát Náměšť. „Když tady vznikla takováto demonstrace, tak je důvod, proč by se to tak dělo. Seznam Babišových hříchů je velikej, seznam Zemanových hříchů je velikej. Občané k tomu mají právo se vyjádřit,“ podotkl závěrem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bečva na ČT: Ha, zločinné spolčení, vybafl Gazdík na Brabce. To máte vy v hlavě, neuvěřitelný, nechápal ministr

23:33 Bečva na ČT: Ha, zločinné spolčení, vybafl Gazdík na Brabce. To máte vy v hlavě, neuvěřitelný, nechápal ministr

„Je zjevné, že pan premiér bude brzo potřebovat soudce,“ pronesl poslanec a zpravodaj k závěrům vyše…