Jsem skaut, vysvětlil své mlčení Gazdík. Veselovský nechápal

21.12.2010 22:52

Šéf poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazdík naznačil, že se odvolaný šéf fondu životního prostředí Libor Michálek bude moci vrátit do funkce, naopak policejní prezident Martinů bude muset skončit.

Jsem skaut, vysvětlil své mlčení Gazdík. Veselovský nechápal
reklama

„Já jako skaut své slovo dodržuji," odmítl Gazdík v úterních Událostech komentářích prozradit, co je obsahem dohody mezi koaličními ODS, VV, TOP a prezidentem republiky Václavem Klausem. Martinu Veselovskému, který pořad moderoval, se nakonec podařilo od Gazdíka získat alespoň několik náznaků.

Petr Gazdík prozradil, že si v budoucnu „nedovede představit", že by policejní prezident Oldřich Martinů setrval ve své funkci. Nepřímo tak potvrdil spekulace deníku Právo, že již ve středu prezident požádá Martinů o rezignaci.

Michálek se vrátí

„Za to, že nahlásil korupci, nemůže být potrestán," dotkl se šéf klubu TOP 09 dalšího aktéra kauzy na fondu životního prostředí, odvolaného šéfa této instituce Libora Michálka. Dále odmítl „z úcty k prezidentovi" o úterním jednání na Hradě cokoli sdělit.

„Já bych řekl nevkusné," odsoudil tajnou dohodu místopředseda sněmovny za ČSSD Lubomír Zaorálek. Ten si posteskl, že opozice při rozpravě před hlasováním o důvěře vlády nedostala odpověď na otázky týkající se probíhající korupční kauzy na Státním fondu ministerstva životního prostředí.

„TOP 09 je jako králík v kotci, kterého se nikdo nevšímá," pustil se Zaorálek do jedné z koaličních stran. Právě TOP 09 se od skandálu, který stál křeslo občanskodemokratického ministra životního prostředí Pavla Drobila, důsledně distancuje. "Možná ale bude vytažen za zadní nohy," dodal na adresu Karla Schwarzenberga a Miroslava Kalouska Zaorálek.

Nečas je mrtvý muž

Úterních Událostí, komentářů se zúčastnil i komentátor Hospodářských novin Jaroslav Plesl. Ten uvedl, že prezident svým zaručením se za dohodu významně politicky získal. „Vstoupil do otevřeného prostoru," vysvětlil komentátor. Dohodu podle jeho názoru partaje tají, protože ODS pravděpodobně na Hradě učinila řadu ústupků a jejich okamžité odhalení by vážně oslabilo Petra Nečase v čele partaje.

„Pokud Petr Nečas souhlasil s tím, že se pan Michálek vrátí na fond, je mrtvý muž," uzavřel Plesl.

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jac

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

18:17 Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

Někdejší první dáma Dagmar Havlová se velmi výrazně rozčílila na svém instagramovém profilu. Důvodem…