Jsem xenofob, když v tramvaji, nemocnici či na nádraží pokukuji po každém, kdo vypadá jako Arab? uvažuje novinář Klíma

21.11.2015 12:17

Komentátor Josef Klíma se v Lidových novinách zamyslel nad oslavami 17. listopadu 1989 a současným světem. „To se nám to pěkně pomotalo,“ konstatuje úvodem. „Ještě před rokem si každý podle svého zaměření mohl vybrat, kde a jak chce oslavit 17. listopad. Odpůrci Zemanových postojů se mohli vypravit na Albertov s transparenty a někteří i s vajíčky, Zemanovi příznivci se sešli jinde,“ podotkl.

Jsem xenofob, když v tramvaji, nemocnici či na nádraží pokukuji po každém, kdo vypadá jako Arab? uvažuje novinář Klíma
Foto: tan
Popisek: Novinář Josef Klíma

„Zdálo by se, že letos je situace ještě jasnější; na tomtéž místě, kde měl promluvit prezident, se hromadně sešli i radikální odpůrci islámu jako takového. Jenže kromě známých antiislamistů tu najednou Zemanovým slovům aplaudovala i řada těch, kteří měli ještě před rokem proti prezidentovi vážné výhrady,“ pozastavuje se Klíma a zamýšlí se nad tím, co se stalo, že se tak rozmlžilo tradiční dělítko národa.

„Prezident začal říkat kromě věcí, které popouzejí každého slušného člověka svou sprostotou a narcistní arogancí, i ty, jež jsou rozumné a s nimiž dnes rezonuje většina společnosti. Že je třeba postavit se Islámskému státu plnou vahou. Začít konečně účinně střežit hranice Schengenu. Vzkázat uprchlíkům, že je na rozdíl od Angely Merkelové nevítáme,“ nalézá důvody Klíma. Ale přesto to nevidí jako dostatečné důvody, aby se na demonstraci vypravil.

„Ano, všichni muslimové sice nejsou teroristy, ale bohužel v posledních dvaceti letech všichni teroristé byli muslimy. Až na norského Breivika, který jen příslovečně potvrzuje pravidlo. Jsem pak xenofob, když automaticky pokukuji v tramvaji, v nemocnici, na nádraží po každém, kdo vypadá jako Arab a mluví podobnou řečí? Ne. Jen si můj zdravý organismus zařadil do podvědomého programu ‚pud sebezáchovy‘ obavu jako opakovanou špatnou zkušenost s určitou skupinou lidí,“ uzavírá Klíma s tím, že svět se podle jeho názoru za ten rok pomotal celý – nepřítel se totiž rozostřil i na východní frontě.

„Satan Putin si dnes tiskne ruku s Obamou a se státníky, kteří na něj uvalili sankce, a jako správný hráč o ty sankce bude licitovat. Ostatně – má proti sobě samé změkčilé úředníky, které zrodila změkčilá degenerovaná Evropa místo dřívějších státníků, a ví, že ti, než vůbec nějaký krok udělají, musejí uspořádat tři summity a projednat tam změnu osmadvaceti vyhlášek. I díky tomu stejné letouny, které pomáhaly okupovat Krym a kus Ukrajiny, dnes v jednom šiku s NATO slouží v Sýrii. Už jen chybí, aby Francie přece jen prodala Rusku ty odepírané bitevní lodě a ony pak, přetřené na trikolóru jako znamení solidarity s krvácející Paříží, jednou dobíjely ukrajinské pobřeží,“ zakončil Klíma.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soros a Bakala? Vím, jak to dopadne, napsal Plesl

22:51 Soros a Bakala? Vím, jak to dopadne, napsal Plesl

Novinář Jaroslav Plesl ve svém facebookovém příspěvku komentuje vliv finančníka Georga Sorose v před…