Jsi úplně blbá, stejně brzo chcípneš. To napsali ministryni, která se zastala Zemana

24. 2. 2016 8:01

Sprosté dopisy mě nerozhodí, ale byla bych radši kdybyste mě vnímali jako obyčejnou holku, která se dokázala vypracovat až na ministryni. To je nejnovější facebookové poselství ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové. Ta již v minulosti svou prezentací na sociální síti několikrát zaujala.

Jsi úplně blbá, stejně brzo chcípneš. To napsali ministryni, která se zastala Zemana
Foto: MMR, mg
Popisek: Ministryně Karla Šlechtová v Kolumbii

Anketa

35 let vězení pro Radovana Krejčíře. Je to moc, nebo málo?

hlasovalo: 3358 lidí

Ministryně Karla Šlechtová se s odběrateli svého facebooku podělila o úryvek z mailu, který jí přišel. „Jsi úplně blbá, stejně brzo chcípneš,“ psal jí pisatel. Není to prý poprvé ani naposledy, jen si Šlechtová říká, co lidi k takové sprostotě vede.

„Přála bych si, aby lidé vnímali šanci v obyčejné holce, která se stala z obyčejného referenta ministrem a komu o naše občany opravdu jde. Pro mě občané a má země jsou silným motorem mého vnímání světa, ale i práce, kterou pro nás činím. A není to klišé,“ vyznala se poté Šlechtová.

Není to poprvé, co se Karla Šlechtová vyjadřovala přes sociální síť. Mezi ministry patří v tomto směru k nejaktivnějším. Nedávno si ministryně na svém facebooku stěžovala také na novináře, kteří se jí snaží zdiskreditovat vymyšlenými aférami. Konkrétně na Lenku Zlámalovou ze serveru Echo24.cz, která se do Šlechtové pustila, že prosazuje obchodní zájmy svého předsedy a ještě se nejapně vymlouvá na Evropskou unii.

Šlechtová například odmítala pozměňovací návrh ke svému zákonu, podle kterého by firmy, kde člen vlády vlastní více než desetiprocentní podíl (tedy dnes zejména ty Babišovy) nesměly soutěžit o veřejné zakázky. A vytáhla rozsudek Soudního dvora EU, který prý takové případy odmítá jako narušování hospodářské soutěže. „Kdyby všichni novináři nehonili kauzy, za které dostavají odměny, mohlo by se nám všem obyčejným občanům žít lépe. Pokud se já osobně za někoho biji, tak jsou to občané; a myslím, že z práce našeho ministerstva za poslední rok to jde i vidět – podpora starostů, seniorů, dětí,“ odvětila.

Šlechtová na Facebooku naopak podpořila prezidenta Zemana, když se na něj sesypala kritika za výrok o kalašnikovu jako „nedemokratickém nástroji likvidace jakéhokoliv politika“. Šlechtová si nad křikem prezidentových odpůrců povzdechla, že už jsme zapomněli na černý humor. „Komu že to prezident vyhrožuje? Co že to řekl tak strašně neslušného a nevhodného?“ ptala se. Jestliže politici jsou prezidentovými slovy zděšeni, ona je prý zděšena tím, že se místo důležitých věcí řeší tato mediální bublina.

Co přesně napsala Karla Šlechtová na Facebook:

Dnes mi přišel email: "Jsi úplně blbá, stejně brzo chcípneš." Není to poprvé ani naposledy, říkám si, co pisatele vede k obdobným emailům. Vztek na vše, na práci, politiky, nedostatek peněz, špatná nálada, vtip, ... ?

Přála bych si, aby lidé vnímali šanci v obyčejné holce, která se stala z obyčejného referenta ministrem a komu o naše občany opravdu jde. Pro mě občané a má země jsou silným motorem mého vnímání světa, ale i práce, kterou pro nás činím. A není to klišé
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

21:41 To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

Už jen necelé čtyři týdny zbývají do prezidentských voleb. Průzkum ukázal, jak by to asi vypadalo, k…