Jsme připraveni zvolit nového ředitele ČRo, říká Badal

27. 12. 2010 5:02

Milan Badal je nový člen Rady Českého rozhlasu, římskokatolický kněz a bývalý člen Rady České televize. Na novou funkci se teprve připravuje, ale určitě nechce bránit ve volbě nového generálního ředitele ČRo.

Jsme připraveni zvolit nového ředitele ČRo, říká Badal
Právě s šestým členem Milanem Badalem je Rada Českého rozhlasu schopna zvolit nového generálního ředitele. Přestože by členů mělo být v Radě devět, podle zákona je k volbě Rada kompetentní už v šesti.  

Na otázku, zda je nyní Rada ČRo k volbě generálního ředitele připravena Badal odpověděl: "Bylo by mi milejší, kdyby jsme byli kompletní, ale jsme připraveni zvolit ředitele i v šesti členech. Nebudu volbě nijak bránit," uvedl pro ceskamedia.cz.

Materiály k volbě ředitele si vyžádám, až budu legitimní člen Rady 

Prozradit, koho bude volit, ale nechtěl. "Vím, že má zájem Petr Duhan a Hana Hikelová, ale nevím, kdo jsou ti další. Já jsem si uložil, že do eventuální volby se tomu nebudu věnovat, aby si někdo nemyslel, že mám nějaké zájmy nebo chci s někým komunikovat. Opravdu si vyžádám materiály až 6. ledna, jakmile dostanu dopis, že jsem legitimní člen Rady Českého rozhlasu."

Badal také řekl, že je momentálně ve stadiu zkoumání a že se musí dostat do problematiky. "Vím o problémech dostavby, volbě ředitele a dalších, materiály chci prostudovat během Vánoc," dodal.

V Rozhlase bude rodinné prostředí a rychlejší řešení problémů 

Základní rozdíl mezi oběma Radami vidí v tom, že ta rozhlasová je menší, tudiž si slibuje lepší domluvu, naději na rodinné prostředí a rychlejší řešení problémů.

"Jako posluchač jsem spokojený s fungováním Českého rozhlasu, jestli to není tím, že ty komerčnější stanice jsou stále horší a horší. Pro mě je také rozhlas důležitou kulturotvornou složkou," řekl na závěr.


Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nip

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Altner, podojil nás. Drsná slova z ČSSD, jde i o Zemana

14:17 Podvodník Altner, podojil nás. Drsná slova z ČSSD, jde i o Zemana

Spor s již zesnulým Zdeňkem Altnerem je jednou z karet, kterou mohou kritici ČSSD proti straně zahrá…