Jsme s vámi, posíláme modlitby. První várka reakcí světových politiků na teror v Londýně

04.06.2017 7:14

Světoví politici reagují na teroristické útoky na Londýn ze sobotního večera. Zatím spíše ti mimoevropští, z evropských, kteří v době útoku měli noc, se zatím ozval pouze francouzský prezident Emmanuel Macron. Ten za své krátké prezidentství reaguje na teroristický útok v Británii už podruhé – po nedávném výbuchu v koncertní hale v Manchesteru.

Jsme s vámi, posíláme modlitby. První várka reakcí světových politiků na teror v Londýně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Londýnský Tower Bridge
reklama

Londýnem otřásl další teroristický útok. Došlo k němu na London Bridge a Borough Market. Podle prvních informací najeli teroristé pozdě večer na mostě s dodávkou do chodců. Poté z auta vyrazili tři muži, kteří začali útočit s noži. Zatím je potvrzeno šest obětí. Útočníky policie zneškodnila. Podle některých anglických médií šlo zřejmě o džihádisty.

Americký prezident Donald Trump vzkázal: „Jakkoliv budou USA moci pomoct Londýnu a Británii, udělají to. Jsme s vámi. Bůh vás ochraňuj.“

„V této nové tragédii stojí Francie víc než kdy jindy na straně Británie. Mé myšlenky jsou s oběťmi a jejich milovanými,“ napsal francouzský prezident Emmanuel Macron.

 

 

Australský premiér Malcolm Turnbull uvedl, že „naše projevy solidarity a modlitby dnes míří do Británie, tváří v tvář šokujícímu útoku na Londýn“. A jeho ministryně zahraničí Julie Bishopová ujistila, že Austrálie je připravena podpořit britskou vládu v její odpovědi teroristům.

Kanadský premiér Justin Trudeau byl stručnější: „Děsivé zprávy dnes přicházejí z Londýna. Monitorujeme situaci.“

"Jsem zděšen posledními událostmi v Londýně. Mé myšlenky a modlitby patří obětem a jejich rodinám," vyjádřil se předseda Evropské komise Jean Claude Juncker.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

5:05 A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

CHARTA 77 Podle mnohých odborníků přesvědčivým dokladem o kinematografii první poloviny sedmdesátých…