Jste kukačka na zdravotnictví, vmetl komunista Ondráček Blatnému. Reakce překvapila všechny

24.03.2021 20:58

Na půdě Poslanecké sněmovny se odehrála zajímavá slovní přestřelka mezi komunistickým poslancem Zdeňkem Ondráčkem a ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO). Poté, co byl šéf resortu označen poslancem za „kukačku“, reagoval slovy, že „kukačka je moc hezký pták“, píše iDNES.cz.

Jste kukačka na zdravotnictví, vmetl komunista Ondráček Blatnému. Reakce překvapila všechny
Foto: Repro ČT
Popisek: Jan Blatný

Ondráček ve Sněmovně vyzval Blatného k rezignaci na ministerský post. Vadí mu především, že Blatný nesouhlasí s očkováním vakcínou, kterou předtím neschválila Evropská léková agentura.

Poslanec za KSČM upozornil, že Itálie, Španělsko, Francie a Německo projevily zájem o vakcínu Sputnik V vyrábět. „Pro koho asi? Zřejmě pro třetí země, že pane ministře? Možná tou třetí zemí bude právě Česká republika a vy jako ministr zdravotnictví, ale doufám, že tím už dlouho nebudete, protože i pan premiér Babiš možná jednou pochopí svoji personální politiku, a já bych řekl, že si do hnízda na Ministerstvo zdravotnictví dosadil kukačku, která mu svou umanutou politikou dělá medvědí službu,“ rozčiloval se Ondráček.

Ministr zdravotnictví reagoval na jeho kritiku slovy: „Za mě je kukačka moc hezký pták,“ uvedl Blatný, který opakovaně ujistil, že dokud bude ministrem, výjimku žádné necertifikované vakcíně nedá.

„Je to pouze váš truc, když zneužíváte postavení ministra,“ vadí poslanci KSČM, že ministr Blatný trvá na tom, že nedá výjimku žádné Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA) neschválené vakcíně. „Odstupte, bylo by to čestnější z vaší strany,“ dodal Ondráček.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…