Jste normální? obořil se na novináře hejtman Rozbořil. Možná má prý na krku další skandál

30.09.2016 8:53

Končící olomoucký hejtman Jiří Rozbořil má na krku další problém. Páteční MF Dnes Andreje Babiše (ANO) zveřejnila text, v němž tvrdí, že hejtman může být ve střetu zájmů. Od podnikatele Romana Lípy si hejtman vypůjčil 2,75 milionu korun a v témže roce kraj udělal podnikateli bezplatnou reklamu. Když se deník pídil po podrobnostech, hejtman se ohradil: „Jste normální?“

Jste normální? obořil se na novináře hejtman Rozbořil. Možná má prý na krku další skandál
Foto: Daniela Černá
Popisek: Hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil

Podnikatel Roman Lípa provozuje obchod Olomócké špajz. Olomoucký kraj mu udělal bezplatnou reklamu. Ve stejném roce dostal hejtman Jiří Rozbořil od tohoto podnikatele půjčku ve výši dva a tři čtvrtě milionu. Nejde o střet zájmů? Deník zjišťoval podrobnosti a Rozbořil odpověděl následující.

„Jste normální? Ten obchod je měsíčně prodělečný asi sto tisíc korun,“ reagoval na dotaz. „To ani není půjčka, kterou by mi dal. Peníze šly z jeho účtu na účet banky, protože – a já vám to řeknu úplně přesně – já jsem ručil jednomu člověku kdysi před x lety za směnku, on to nesplácel, a tak následně ta půjčka spadla na mě. No a já jsem ji musel rychle zaplatit, tudíž jsem si půjčil peníze od kamaráda,“ dodal.

Rozbořil se s Lípou zná asi 15 let a žádal redaktory, aby v půjčce nehledali žádnou „levotu“. Má totiž jen jeden důvod. Půjčka od kamaráda je bezúročná. Další politici z regionu k tomu ovšem dodávají, že pan Lípa je poměrně vlivným podnikatelem.

Není přitom bez zajímavosti, že si peníze od kamarádů půjčili i další hejtmani sociální demokracie – jihomoravský hejtman Michal Hašek, královéhradecký hejtman Lubomír Franc, karlovarský hejtman Martin Havel a pardubický hejtman Martin Netolický.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Neziskovka očkuje: Vy se bojíte? Dezinformace. Nikdo tu neumře, jen pár lidí omdlelo

6:11 Neziskovka očkuje: Vy se bojíte? Dezinformace. Nikdo tu neumře, jen pár lidí omdlelo

Už týden funguje v prostorách Janáčkova divadla v Brně očkovací centrum nevládní organizace Podané r…