Jste vymytí! Šichtařová vrací úder, jde o Rusko a „ruské agenty“

06.09.2019 11:05

Ekonomka Markéta Šichtařová napsala, že ekologická aktivistka Greta Thunbergová rozhodně nemá pravdu ve všem, co říká. A dostala odpověď, která ji zvedla ze židle. Šichtařová si to však nenechala líbit a přešla do protiútoku. Nahlédněte.

Jste vymytí! Šichtařová vrací úder, jde o Rusko a „ruské agenty“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová

Na počátku září upozornila ekonomka Markéta Šichtařová na článek časopisu Forbes, kde se tvrdí, že rozsah požárů na planetě poklesl od roku 2003 o 25 procent. Děkovat za to prý můžeme ekonomickému růstu. Mladá ekologická aktivistka Greta Thunbergová naopak tvrdí, že počet požárů na planetě Zemi narůstá, jak se zhoršují problémy s globálním oteplováním. Rozsáhlé požáry trápí Amazonii, ale i ruskou Sibiř nebo Afriku. Podle Šichtařové článek Forbes dokazuje, že mladá švédská aktivistka neříká vždy pravdu.  

„Dle Gréty katastrofální požáry zničí Amazonii, spálenišť přibývá, proto musíme omezit hospodářský růst. Dle NASA je to naopak. Od roku 2003 rozloha spálenišť klesla o 25 %. Důvod: hospodářský růst. Klimatický alarmismus ekologii a prosperitu ničí,“ napsala Šichtařová na sociální síti Twitter.

Anketa

Chcete, aby šel Andrej Babiš do vězení? Ať už za cokoliv.

14%
86%
hlasovalo: 18717 lidí

V diskusi se jí dostalo upozornění, že NASA shrnula data z let 1998 až 2015 a dnes je rok 2019, takže za čtyři roky se mohla situace změnit.

Jedna z poznámek byla v azbuce. Napsala ji někdejší tisková mluvčí KDU-ČSL, spisovatelka, která se věnuje rozkrývání dezinformací. Především ruských dezinformací. Na toto téma napsala v roce 2017 knihu „Průmysl lži – Propaganda, konspirace a dezinformační válka“.

Šichtařovou Alvarová zvedla ze židle. Rozzlobila ji tolik, že ne zcela správně zařadila Alvarovou mezi politiky, i když šlo jen o mluvčí KDU-ČSL, a to ještě bývalou. Nešetřila přitom expresivními srovnáními, především srovnáním s justiční vraždou Milady Horákové.

„Před 2 dny jsem na Twitteru zveřejnila hlášku o tom, že Gréta má v některých věcech maglajz a řídit se požadavky ekoalarmistů ekologii spíš škodí. Jedna známá osoba z politiky na to zareagovala pitvořením se v azbuce, čímž chtěla naznačit, že jsem ruský agent. Beru, že lze mít jiný názor než já. Ale myslet si, že kdo má jiný názor, je ruský agent, je infantilní. Abyste rozuměli – vůči mně je mi to šumák, líto mi je ale tohle: Líbilo by se mi mít politiky, kterých si vážím. Jenomže v realitě mám pro značnou část toho matroše jen despekt. Nikdy jsem nechápala, jak v 50. letech mohlo tolik vymytých lidí skočit na báchorky o americkém broukovi a sabotáži či psát dopisy žádající smrt pro Horákovou. Teď už to chápu,“ konstatovala na sociální síti Facebook.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD

21:26 Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD

Jako každou neděli se i dnes premiér Andrej Babiš přihlásil se svým facebookovým hlášením „Čau lidi“…