Juránek by po odchodu ze Senátu měl mít placenou funkci v Brně

3. 11. 2016 10:24

Dosluhující náměstek jihomoravského hejtmana Stanislav Juránek (KDU-ČSL), který v říjnových volbách neobhájil místo senátora, by měl mít placenou funkci v brněnském zastupitelstvu. Juránek je neuvolněným předsedou finančního výboru, avšak lidovci na listopadovém zastupitelstvu navrhnou, aby byla funkce uvolněná, a tedy placená. ČTK to řekl primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Koaliční ANO nebo Žít Brno s tím nemají problém. Podle nich to bylo už dříve ujednáno v koaliční smlouvě, ale vzhledem k Juránkovým předešlým funkcím byl dosud neuvolněný.

Juránek by po odchodu ze Senátu měl mít placenou funkci v Brně
Foto: archiv senátora
Popisek: senátor Stanislav Juránek (KDU-ČSL)

Juránek byl osm let hejtmanem. Nyní končí ve funkci hejtmanova náměstka a v novém volebním období bude krajským opozičním zastupitelem. V senátních volbách těsně ve druhém kole prohrál s ředitelem brněnské hvězdárny Jiřím Duškem (ANO).

V brněnském zastupitelstvu získal mandát před dvěma lety, když se díky preferenčním hlasům dostal ze 14. místa až na třetí a stal se jedním za sedmi lidoveckých zastupitelů. Letos se po rozpadu a novém vytvoření koalice ANO, Žít Brno, KDU-ČSL, SZ a TOP 09 stal předsedou finančního výboru. „V koaliční smlouvě bylo ujednáno, že bude funkce uvolněná. Vzhledem k tomu, že byl pan Juránek náměstkem a senátorem, jsme to neuvolňovali. Nyní ale mají lidovci právo uplatnit dohodu a my s tím nemáme problém,“ řekl ČTK radní Marek Janíček (ANO).

Hladík ČTK řekl, že změnu funkce z neuvolněné na uvolněnou musí schválit zastupitelstvo. To bude zasedat 15. listopadu. „Pokud to zastupitelstvo schválí, bude to s okamžitou platností,“ řekl Hladík. Primátorův náměstek Matěj Hollan (Žít Brno) ČTK sdělil, že Žít Brno počítá s tím, že funkce bude uvolněná a že to hnutí podpoří.

Juránek bude náměstkem hejtmana do ustavujícího zastupitelstva 16. listopadu, kdy se zvolí nové vedení kraje. K placené funkci v městském zastupitelstvu se zatím nechce moc vyjadřovat. „Musím počkat na rozhodnutí zastupitelstva. Jinak také nezahálím a hledám práci. Dívám se především v oblasti lesnictví, ve kterém se vyznám,“ řekl Juránek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdy

19:13 Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdy

Zemanův nakonec neúspěšný soupeř v boji o Hrad, akademik Jiří Drahoš, který na důchod zakotvil v Sen…