Jurečka, který má šéfovat zemědělcům: Je komické, že by mě ovlivňoval Babiš

24.12.2013 17:39

Místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka uvedl, že sám měl ohledně vstupu lidovců do vlády rozporuplné pocity. Nakonec prý ale převládl racionální pohled na věc. Jurečka to uvedl v rozhovoru pro server Týden.cz.

Jurečka, který má šéfovat zemědělcům: Je komické, že by mě ovlivňoval Babiš
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Marian Jurečka
reklama

Jurečka připustil, že vstup KDU-ČSL do vlády vyvolal kritické ohlasy. A i on osobně měl z vyjednávání dost rozporuplné pocity. „Byl jsem si vědom všech rizik, která to může přinést. Třeba že ta vláda nebude úspěšná, nebude se jí dařit, bude mít spoustu vnitřních problémů. Samozřejmě nikdo nevíme, jak to nakonec bude, ale převážil racionální pohled na to, že je to jediná rozumná alternativa, jak poskládat na čtyři roky stabilní vládu. Proto jsme do toho šli,“ uvedl Jurečka.

Popřel také spekulace, podle nichž by pravděpodobný budoucí ministr financí a místopředseda vlády pro ekonomiku Andrej Babiš mohl Jurečku ve funkci nějak ovlivňovat. Jurečkovi taková představa přijde „docela komická".

Jurečka také připustil, že předsedu strany Pavla Bělobrádka by na postu místopředsedy sněmovny nebo Jurečku na místě předsedy poslaneckého klubu mohl nahradit místopředseda lidovců Jan Bartošek. Jak ale budou tyto případně uvolněné posty obsazeny, se prý rozhodne, až k uvolnění zmíněných postů dojde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jak plynování Židů.“ Scéna ve škole kvůli rouškám. Utnula to policie

14:50 „Jak plynování Židů.“ Scéna ve škole kvůli rouškám. Utnula to policie

Návrat školáků zaktivizoval Janu Peterkovou, která si šla vyzkoušet svůj vyargumentovaný postup prot…