K Moravcovi dorazí premiér Sobotka: Promluví o ekonomice i souběhu funkcí

16. 2. 2014 6:10

Hlavním hostem nedělních Otázek Václava Moravce České televize bude premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Promluví nejen o programovém prohlášení vlády, se kterým chce v úterý požádat sněmovnu o důvěru. Řeč bude také o hejtmanech a poslancích současně. Druhým hostem bude končící policejní prezident Petr Lessy a řekne své k vyšetřování závažných kauz.

K Moravcovi dorazí premiér Sobotka: Promluví o ekonomice i souběhu funkcí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

Programové prohlášení vlády, základní dokument, kterého se snaží držet každý kabinet. V případě vlády Bohuslava Sobotky stačil sklidit kritiku. Především pravicová opozice prohlašuje, že vláda nemá podchycenu ekonomickou stránku věci. Komentátoři pak dokument zpravidla označují jako příliš obecný, který by sepsala v podstatě každá vláda.

Jak chce tedy Sobotka oživit ekonomiku, když např. město Brno zamítlo výstavbu velkého překladiště společnosti Amazon? Připomeňme, že Sobotka byl jako poslanec zvolen za Jihomoravský kraj.

Řeč bude také o kumulaci funkcí, která se týká především čtveřice hejtmanů ČSSD v čele s hejtmanem Jihomoravského kraje Michalem Haškem. Vedení strany v minulosti přijalo usnesení, že by politik neměl zastávat současně funkci poslance a hejtmana. Do 26. dubna si mají vybrat, který post považují za důležitější a ten druhý opustit. Neexistuje na to však zákon a ČSSD prakticky nemá v ruce žádný nástroj, kterým by politiky přiměla k dodržení stranické direktivy.

V další části pořadu vystoupí policejní prezident Petr Lessy, který oznámil, že svůj post opustí v závěru února. Popíše stav české policie a vyjádří se k vyšetřování závažných kauz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…