K Moravcovi dorazí premiér Sobotka: Promluví o ekonomice i souběhu funkcí

16.02.2014 6:10

Hlavním hostem nedělních Otázek Václava Moravce České televize bude premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Promluví nejen o programovém prohlášení vlády, se kterým chce v úterý požádat sněmovnu o důvěru. Řeč bude také o hejtmanech a poslancích současně. Druhým hostem bude končící policejní prezident Petr Lessy a řekne své k vyšetřování závažných kauz.

K Moravcovi dorazí premiér Sobotka: Promluví o ekonomice i souběhu funkcí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Programové prohlášení vlády, základní dokument, kterého se snaží držet každý kabinet. V případě vlády Bohuslava Sobotky stačil sklidit kritiku. Především pravicová opozice prohlašuje, že vláda nemá podchycenu ekonomickou stránku věci. Komentátoři pak dokument zpravidla označují jako příliš obecný, který by sepsala v podstatě každá vláda.

Jak chce tedy Sobotka oživit ekonomiku, když např. město Brno zamítlo výstavbu velkého překladiště společnosti Amazon? Připomeňme, že Sobotka byl jako poslanec zvolen za Jihomoravský kraj.

Řeč bude také o kumulaci funkcí, která se týká především čtveřice hejtmanů ČSSD v čele s hejtmanem Jihomoravského kraje Michalem Haškem. Vedení strany v minulosti přijalo usnesení, že by politik neměl zastávat současně funkci poslance a hejtmana. Do 26. dubna si mají vybrat, který post považují za důležitější a ten druhý opustit. Neexistuje na to však zákon a ČSSD prakticky nemá v ruce žádný nástroj, kterým by politiky přiměla k dodržení stranické direktivy.

V další části pořadu vystoupí policejní prezident Petr Lessy, který oznámil, že svůj post opustí v závěru února. Popíše stav české policie a vyjádří se k vyšetřování závažných kauz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Závažná slova Václava Klause o Miloši Zemanovi a moci médií. Václav Havel a jeho vyvolení. A trvající prohra ODS

20:02 Závažná slova Václava Klause o Miloši Zemanovi a moci médií. Václav Havel a jeho vyvolení. A trvající prohra ODS

REPORTÁŽ Tragický a totální úpadek české pravice a levice – ODS a ČSSD. I přes jásání „soudruha nadz…