K Radě ČT míří stížnost na radního Šarapatku. Má zastupovat občany, přitom je označuje za „šílence“ a „proruské hnidy“

18.11.2018 16:58

Zdeněk Šarapatka je zástupcem veřejnosti, který má jako člen Rady České televize kontrolovat činnost veřejnoprávních redaktorů. Jeho vystoupení na sociálních sítích ale ukazují, že roli zástupce veřejnosti a „kontrolora“ ČT si vykládá značně svérázně.

K Radě ČT míří stížnost na radního Šarapatku. Má zastupovat občany, přitom je označuje za „šílence“ a „proruské hnidy“
Foto: Facebook.com
Popisek: Zdeněk Šarapatka s generálním ředitelem ČT Petrem Dvořákem
reklama

Zákon o České televizi ustanovuje Radu ČT jako orgán, jehož prostřednictvím má veřejnost, financující veřejnoprávní televizi prostřednictvím koncesionářských poplatků, uplatňovat své právo na kontrolu činnosti České televize.

Někteří radní si ale nejspíš svoji roli zástupce veřejnosti vykládají po svém. Například radní Zdeněk Šarapatka zvolený do tohoto kontrolního orgánu poslanci v roce 2015.

Na svém Facebooku se v minulém týdnu rozepsal velmi nepěkně o občanech, kteří mají tolik drzosti a využívají svého práva podat k radě stížnost. Šarapatku rozčílily stížnosti na „kriticky pravdivou publicistiku“ v pořadu Nory Fridrichové 168 hodin a rovněž na Wollnerovy Reportéry ČT.

Lidi, kteří si na tyto pořady stěžují, popsal radní Šarapatka jako „šílence, reinkarnované odněkud ze sedmdesátek“ a „proruské hnidy“. Následně si postěžoval, že těmto lidem „úměrně kolaboraci hlavy státu a agresivitě bolševických papalášů včetně Bureše“ roste sebevědomí.

Následně pohrozil poslancům, kteří právě projednávají výroční zprávu o ČT, že pokud ji neschválí, bude vědět, proč se to stalo.

„Navzdory jejich vytrvalosti, intenzitě útoků a současné politické přesile nás nikdy neumlčí, leda zase v kriminálech, nebo – po putinovsku – kulkou do zad,“ vzkazuje občanům, které v radě zastupuje, dále.

„Z ČT nesmí být Rossija 24 nebo Russija Today či další z divizí Mafry, svoboda slova nesmí umřít! Jsem na vás fakt pyšnej, kolegové,“ vzkázal nakonec redaktorům ČT, které má ve své funkci nezávisle kontrolovat.

Tím ale Šarapatkova „jízda“ na sociální síti neskončila. V sobotu se věnoval komentování aktuálního dění a velmi jej rozčílilo, že policie vyšetřuje vyhození květin od předsedy vlády a místopředsedy Poslanecké sněmovny. „Zatímco vyšetřování Čapího hnízda hnije roky, kytky od Bureše a Pitomia, se kterými se oba pro strach z odporu vplížili pozdě v noci na Národní třídu a které občané vyhodili i s tou od ruského švába do koše, řeší policie okamžitě,“ rozčiloval se.

„Na pugét od Bureše pak na ČT24 nereaguje nikdo menší, než (sic!) osobně policejní plukovník a mluvčí Hulan. Deja vu: ‚Republiku si rozvracet nedáme!‘“ uzavřel svůj příspěvek.