K návrhu ANO na zmrazení platů politiků se poslanci sejdou v pátek 10. března

05.03.2023 6:15 | On-line
autor: čtk

K návrhu předsedy opozičního hnutí ANO Andreje Babiše na pětileté zmrazení platů vrcholných politiků se poslanci sejdou v pátek 10. března v poledne. Mimořádnou schůzi v sobotu svolala z nového podnětu poslanců hnutí předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). ČTK o tom informoval její mluvčí Martin Churavý.

K návrhu ANO na zmrazení platů politiků se poslanci sejdou v pátek 10. března
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Dolní komora přerušila podle dohod na neurčito mimořádnou schůzi ke stejné novele platového zákona. Poslanci ANO ji vyvolali už dříve. Stejně naložila Sněmovna s další schůzí svolanou z podnětu hnutí k dostupnosti některých léků. Stalo se tak v přestávce mezi druhým čtením a závěrečným schvalováním sporné vládní novely o snížení červnové valorizace důchodů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Jan Sviták byl položen dotaz

A vy jste snad žádné vyšetřovací komise nezřizovali?

Podle mě jsou k ničemu, to ano, ale jde o princip. Jestli, jak to bývá, nekritizujete jiné za něco, co jste sami dělali.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To jsou ty německé platy? Češi v ráži. Zjistili, kolik bere průměr EU

21:12 To jsou ty německé platy? Češi v ráži. Zjistili, kolik bere průměr EU

Češi berou podle Českého statistického úřadu jen 57 procent průměrné hodinové mzdy v Evropské unii. …