K policii se prý kvůli uprchlické krizi hlásí více vlastenců

25. 2. 2016 9:17

I když se v souvislosti s migrační krizí hlásí do služby u policie stále více vlastenecky smýšlejících uchazečů, policejní prezident Tomáš Tuhý se radikalizace policejního sboru neobává. Píše o tom server Aktuálně.cz s tím, že lidi s xenofobním myšlením je schopna policie identifikovat.

K policii se prý kvůli uprchlické krizi hlásí více vlastenců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní prezident Tomáš Tuhý

„Když se s nimi dělají vstupní pohovory, říkají, že je oslovuje práce v bezpečnostních sborech právě proto, že v sobě mají potřebu pomoci českému státu řešit státní zájmy republiky,“ vysvětlil Tuhý v rozhovoru pro zmíněný server.

Masivní zájem o práci v bezpečnostních sborech ale odmítá. „Zaznamenáváme jen větší zájem uchazečů, u nichž jsou ty příběhy vlastenectví. Není to však nic fenomenálního, že bychom to museli nějak filtrovat,“ řekl.

Celý text je ZDE

Podle něj se zájem o vstup k policii zvyšuje, protože jsou bezpečnostní sbory v souvislosti s migrační krizí hodně prezentovány i v médiích.

Bezpečnostní sbory podle něj mají jasně dané, jak uchazeče s xenofobními názory odhalit a jak se jich zbavit. „Součástí náboru jsou i psychologické testy, které odhalí, zda někdo nemá xenofobní smýšlení. Takže jsme schopní takové lidi identifikovat,“ uvedl Tuhý.

„Pokud by to neprokázaly ani vstupní testy, bude to zaznamenáno v průběhu služby. Jakmile je něco takového zaznamenáno, je to neslučitelné s výkonem služby a služební zákon umožňuje rozvázat služební poměr,“ vysvětlil Tuhý s tím, že nemá zatím v úmyslu nastavovat nové metody na odhalování xenofobních názorů. Nejsou k tomu podle něj jasné důvody.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Objevili jsme další peníze Bartoškovi: Na festival do Varů míří miliony z kraje. Asi za to bude stánek v luxusním hotelu

13:10 Objevili jsme další peníze Bartoškovi: Na festival do Varů míří miliony z kraje. Asi za to bude stánek v luxusním hotelu

ParlamentníListy.cz se zřejmě jako jediné médium snaží pečlivě mapovat finanční prostředky, které ka…