KSČM loni hospodařila se ztrátou zhruba 20 milionů korun

30.03.2019 18:49 | Zprávy
autor: čtk

KSČM loni hospodařila se ztrátou zhruba 20 milionů korun, přičemž příjmy se pohybovaly kolem 140 milionů korun. Na ztrátě se podepsaly nižší příspěvky státu hlavně za předloňské sněmovní volby a za poslance, jichž mají nyní komunisté pouze 15. Deficit byl ale zhruba o třetinu nižší než původně plánovaný, řekl dnes ČTK a Českému rozhlasu místopředseda strany pro ekonomiku Václav Ort.

KSČM loni hospodařila se ztrátou zhruba 20 milionů korun
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

„Strana není ohrožena finančně, jsme zabezpečeni,“ uvedl Ort. Na celostátní konferenci koncem dubna chce ale navrhnout úspory ve výdajích strany tak, aby rozpočet na příští rok mohl být sestaven jako vyrovnaný.

Peníze chce Ort získat prodejem nepotřebných nemovitostí, zvýšením cen pronájmů nemovitostí, které loni přinesly do stranické pokladny 34 milionů korun, i snížením odměn stranickým funkcionářům. „Budou si muset naši soudruzi ve funkcích trošku utáhnout opasky,“ uvedl místopředseda KSČM.

Slibuje si také zvýšení státního příspěvku za europoslance po letošních volbách, pokud v nich KSČM získá více než dosavadní tři mandáty. Na kampaň pro evropské volby strana vyčlenila 7,5 milionu korun, náklady by se ale mohly zvýšit až na 12 milionů. Investice v řádu osmi až deseti milionů korun plánují komunisté do nutné vnitřní rekonstrukce pražského sídla strany.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štěpán Kotrba: Zdroje, námořní cesty, obrana. O co všechno se hraje

4:44 Štěpán Kotrba: Zdroje, námořní cesty, obrana. O co všechno se hraje

Na co bude Trumpovi Grónsko? Na to se mnozí ptají. Odpověď může nabídnout rozsáhlá analýza v magazín…