KSČM podpořila svého předsedu proti Petříčkovi: Nese odpovědnost za nárůst fašistických tendencí v ČR

18.05.2020 18:50

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) čelí prohloubení sporů s KSČM. Výkonný výbor komunistů totiž vydal prohlášení, v němž podporuje předsedu KSČM Vojtěcha Filipa. Ten Petříčka vyzval k rezignaci, protože prý „nese odpovědnost za nárůst fašistických tendencí v České republice“. Podle výboru KSČM šéf diplomacie devalvoval Česko na americkou kolonii.

KSČM podpořila svého předsedu proti Petříčkovi: Nese odpovědnost za nárůst fašistických tendencí v ČR
Foto: Hans Štembera
Popisek: Staronový předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip
reklama

V dokumentu výboru KSČM se uvádí, že „Petříček se snížil k přirovnávání hrůz nacistické okupace k událostem, které souvisejí se studenou válkou“. Navíc podle komunistů „de facto připustil další krok k přenesení viny za rozpoutání druhé světové války dílem téměř rovným z nacistického Německa na Sovětský svaz“. To je podle komunistů naprosto nepřijatelné.

„KSČM je přesvědčena, že ministr zahraničí morálně a politicky devalvoval Českou republiku z polokolonie na kolonii Spojených států amerických,“ uvedl také výbor v prohlášení podle informací serveru iDnes.cz.

Výkonný výbor tak podpořil svého předsedu Vojtěcha Filipa, který v nedávném rozhovoru pro ruský armádní web Krasnaja zvezda vyzval Petříčka k rezignaci. „Věřím, že se jedná o ostudu v mezinárodním měřítku a absolutní neúspěch šéfa české diplomacie, který měl okamžitě rezignovat, nebo měl být bez prodlení odvolán z funkce,“ řekl Filip s tím, že v Česku roste neonacismus a oslavují se banderovci a vlasovci.

V prohlášení výboru se opakuje teze související s odstraněním sochy maršála Koněva, že naše země zažívá zneuctění piety padlých rudoarmějců a bagatelizaci úlohy Rudé armády při osvobození Prahy. Odkazují také k plánovanému pomníku vlasovcům, což prý napomáhá k překrucování historie a v důsledku to může vést až k dalšímu možnému válečnému konfliktu.

Petříček Filipovu kritiku označil za úsměvnou a jde podle něj jen o součást vnitřního boje v KSČM.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kabinet požádá Sněmovnu o nouzový stav do konce března. Podnikatelé, zpozorněte

23:03 Kabinet požádá Sněmovnu o nouzový stav do konce března. Podnikatelé, zpozorněte

Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o zrušení usnesení, podle kterého má nynější nouzový stav skončit …