KSČM podporuje přímou demokracii, odpovídá Dolejš čtenáři PL.cz

07.10.2012 21:57 | Zprávy

Poslanec KSČM Jiří Dolejš odpovídá čtenáři ParlamentníchListů.cz, který je rozhořčen neustálým přehnaným podporováním politických stran a zveličováním jejich důležitosti. Podle Dolejše jsou strany důležité, je však nutné podpořit přímou demokracii.

KSČM podporuje přímou demokracii, odpovídá Dolejš čtenáři PL.cz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dolejš

„Politický systém i občanská sféra se doplňují, nemohou se zcela nahradit. A ochranou před partajničením je jak přímá demokracie, tak i otevřenost stranického života včetně politické plurality,“ píše Dolejš.

KSČM je ale podle něj pro to, aby se více využívala přímá demokracie. „Přímá demokracie sice nemůže nahradit tu zastupitelskou zcela, ale jsou klíčové otázky, kdy má své nezastupitelné místo (v minulosti např. dělení republiky či vstup do NATO - aktuálně rozdávání majetku církvím atp.),“ doplnil Dolejš.

Přesto je ale podle Dolejše role politických stran nezaměnitelná. „Dalo by se to vyjádřit i tak, že nepotřebujeme alternativu politiky, ale alternativní politiku. A na závazku vůči volebnímu programu příslušné strany nevidím nic špatného a znevolňujícího. Stranické programy lze zlepšovat. A pokud mi nevyhovují, nikdo mne přeci v příslušné straně nenutí být,“ dodal poslanec.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

15:12 „Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

Loni v srpnu napadl ukrajinský mladík Viktor Veselovskyj o čtyři roky mladší dívku. Nejdříve po ní c…