KSČM podporuje přímou demokracii, odpovídá Dolejš čtenáři PL.cz

07.10.2012 21:57

Poslanec KSČM Jiří Dolejš odpovídá čtenáři ParlamentníchListů.cz, který je rozhořčen neustálým přehnaným podporováním politických stran a zveličováním jejich důležitosti. Podle Dolejše jsou strany důležité, je však nutné podpořit přímou demokracii.

KSČM podporuje přímou demokracii, odpovídá Dolejš čtenáři PL.cz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dolejš

„Politický systém i občanská sféra se doplňují, nemohou se zcela nahradit. A ochranou před partajničením je jak přímá demokracie, tak i otevřenost stranického života včetně politické plurality,“ píše Dolejš.

KSČM je ale podle něj pro to, aby se více využívala přímá demokracie. „Přímá demokracie sice nemůže nahradit tu zastupitelskou zcela, ale jsou klíčové otázky, kdy má své nezastupitelné místo (v minulosti např. dělení republiky či vstup do NATO - aktuálně rozdávání majetku církvím atp.),“ doplnil Dolejš.

Přesto je ale podle Dolejše role politických stran nezaměnitelná. „Dalo by se to vyjádřit i tak, že nepotřebujeme alternativu politiky, ale alternativní politiku. A na závazku vůči volebnímu programu příslušné strany nevidím nic špatného a znevolňujícího. Stranické programy lze zlepšovat. A pokud mi nevyhovují, nikdo mne přeci v příslušné straně nenutí být,“ dodal poslanec.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ajaj. Jiřího Dienstbiera se v ČT ptali na to, co neslyšel rád. Takto to dopadlo

8:02 Ajaj. Jiřího Dienstbiera se v ČT ptali na to, co neslyšel rád. Takto to dopadlo

Ve studiu České televize se sešli tři senátoři: Tomáš Czernin, Miroslav Adámek a Jiří Dienstbier. Z …