KSČM posoudí programové prohlášení vlády a dohodu o toleranci

12.05.2018 6:41

Obrys toleranční dohody o podpoře menšinové vlády ANO a ČSSD by dnes dopoledne měl širšímu vedení KSČM představit předseda strany Vojtěch Filip. Ústřední výbor probere v pražské centrále strany také programové prohlášení vlády a výhrady komunistů k němu. Na dohodě, která by měla vymezit mantinely spolupráce mezi KSČM a menšinovým kabinetem v případě jednotlivých hlasování, budou podle informací ČTK právníci obou stran jednat ještě příští týden.

KSČM posoudí programové prohlášení vlády a dohodu o toleranci
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Vojtěch Filip

Premiér v demisi a předseda ANO Andrej Babiš v pátek uvedl, že nesouhlasí s požadavkem KSČM na zastoupení politických stran ve vedení státních podniků, který byl podle médií součástí vznikající smlouvy o toleranci vlády.

V pátek dopoledne schválilo programové prohlášení vznikajícího kabinetu vedení hnutí ANO, jednomyslně pro něj hlasoval i poslanecký klub hnutí, stejně jako o koaliční dohodě s ČSSD. Sociální demokraté rozhodnou o podpoře vlády ve vnitrostranickém referendu, které vyhlásili v pátek večer. Uskuteční se od 21. května do 14. června, jeho výsledky budou oznámeny 15. června. Sociální demokraté budou znát ještě před jeho začátkem jména adeptů ČSSD na ministerská křesla. Řada členů ČSSD má k vyjednaným podmínkám spolupráce s ANO výhrady.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

Jaroslav Doubrava byl položen dotaz

Co si myslíte o Putinovi dnes?

Pořád si myslíte, že svou nesmyslnou válkou zahraňuje tisíce životů? Jakých? Vždyť denně akorát zbytečně kvůli Putinovi umírají lidé. Víte, že ruské agresi padl za oběť už i český občan?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slovenský politolog: Čím více zbraní Ukrajině pošleme, tím rychleji to skončí? Doufám, že tomu ti západní politici fakt nevěří

20:21 Slovenský politolog: Čím více zbraní Ukrajině pošleme, tím rychleji to skončí? Doufám, že tomu ti západní politici fakt nevěří

Konflikt na Ukrajině bude dlouhodobý a Putin už z něj nemůže vyjít vítězně. Může pouze vycouvat dipl…