KSČM uctila Klementa Gottwalda a přihlásila se k jeho odkazu

13.05.2011 17:57 | Zprávy

V předvečer 90. výročí založení komunistické strany uctila KSČM „památku zakladatelů a významných představitelů KSČ“. Tak označil poslanec Jiří Dolejš například i položení věnce na hrob bývalého prezidenta Klementa Gottwalda.

KSČM uctila Klementa Gottwalda a přihlásila se k jeho odkazu
Podobné akce koná pražská KSČM i v den výročí komunistického převratu z února 1948 nebo na podzim při výročí Gottwaldova narození. Setkává se na Olšanských hřbitovech, kde jsou uloženy ostatky nejen komunistického prezidenta, ale i dalších komunistů.

„KSČM se hlásí k tradicím komunistického hnutí z dob, kdy skutečně komunisté stáli v čele při obhajobě zájmů neprivilegovaných vrstev. Kdy usilovali o prosazení sociálních práv a spravedlnosti proti antihumánnímu kapitalismu, bojovali proti válce, proti zotročování národů, za sociální i národní zájmy," stojí v dnešním prohlášení výkonného výboru KSČM.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Garanti bezpečnosti

Tvrdíte, že NATO a EU jsou pro nás garantem bezpečnosti. NATO ano, ale jakým garantem bezpečnosti je EU? V čem? Jak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zrušili USAID. A za Prague Pride se bude platit

18:00 Zrušili USAID. A za Prague Pride se bude platit

Organizátoři Prague Pride Festivalu, největší české akce na podporu práv LGBT+ komunity, oznámili za…