Kádrovákům z kulturní fronty už nikdo nevěří. Jandák chce do Senátu, aby tam byli i normální lidé. A připomněl minulost Mirky Němcové

28.09.2020 16:37

Někdejší herec, bývalý ministr kultury a exposlanec Vítězslav Jandák se rozhodl kandidovat do Senátu. V barvách hnutí ANO. Během své předvolební kampaně ale prý často odpovídá na otázku, zda vůbec měl zapotřebí do Senátu kandidovat. Zjistil, že řada lidí považuje Senát za zbytečný. A co těmto lidem Jandák odpovídá? Nahlédněte.

Kádrovákům z kulturní fronty už nikdo nevěří. Jandák chce do Senátu, aby tam byli i normální lidé. A připomněl minulost Mirky Němcové
Foto: David Hora
Popisek: Vítězslav Jandák
reklama

Herec a bývalý poslanec Vítězslav Jandák se rozhodl kandidovat do Senátu za hnutí ANO. Už poněkolikáté změnil politický dres. Poslancem byl za ČSSD, ale před sociální demokracií hájil ještě barvy lidovců a ODS. Teď tedy vyráží do horní komory Parlamentu. Podle jeho názoru to má smysl. Skrze Senát se chce přiblížit, jak sám říká, „normálním lidem“.

„Postupně se z něho stala taková prapodivná, nemocná instituce se senátory, kteří se tváří a chovají hodně vznešeně a povzneseně. Říkám si, že neuškodí, když se v horní sněmovně miska vah nakloní trochu ve prospěch normálních lidí a zájmů téhle země. Protože nás čekají bouřlivé časy,“ napsal Jandák na sociální síti Facebook.

Poté ještě doplnil, že dostává i otázku, zda se neobává tlaku médií.

„Někteří novináři a část kulturní fronty. Ti, kteří si z mně neznámých důvodů sami o sobě myslí, že jsou ušlechtilí, povolaní i vyvolení, že se vznášejí někde nad námi, odkud mají právo nálepkovat a kádrovat. Když jsem byl ministrem, všechen prach už na mě vystříleli. Snažili se mě chytat za každý slovo, slídili v mojí minulosti i v minulosti naší rodiny, na ministerstvu zkoumali všechno, co tam po mně zbylo. Přišli jenom na to, že jsem z rodiny odbojáře a politickýho vězně a od malička miluju tuhle zemi, že jsem nikdy nebyl v KSČ, nespolupracoval s StB, že jsem nikdy nic neukradl a od nikoho nic nevzal, neměl jsem problém s psychikou, alkoholem ani gamblerstvím. Že mám dokončené řádné denní vysokoškolské studium, uplatnil jsem se v silně konkurenční profesi, kde se dá vydělat mnohem víc než v politice, staral se o rodinu, postavil na nohy filmový festival ve Zlíně a dokázal se stát nejpopulárnějším politikem v zemi. Můžou mě zase nenávistně a podpásově ztotožnit s některejma rolema, který jsem hrál, přesvědčovat voliče, že jsem buran, bolševik, opilec a nezdravě jím. Třeba k tomu aktuálně přidají, že po sobě nechávám mimořádně silnou uhlíkovou stopu, že jsem machista a šovinista! Ale jak vždycky říkám: lidi v týhle zemi nejsou blbý a přeberou si to sami. Těmhle samozvanejm kádrovákům už nikdo nevěří,“ pravil Jandák.

Nakonec se vyjádřil ke své stranické turistice. Prohlásil, že nikdy nijak zvlášť neměnil své názory, to jen ony partaje, do kterých vstupoval, se postupně měnily.

Vítězslav Jandák promlouvá

Vítězslav Jandák promlouvá

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemáš roušku? Tu máš ránu. Sítí se šíří video zásahu policie na pražské zastávce

18:40 Nemáš roušku? Tu máš ránu. Sítí se šíří video zásahu policie na pražské zastávce

Během soboty se po sociálních sítích začalo šířit video, které ukazuje tvrdý zásah policisty proti p…