Kajínkova advokátka Slámová chce na Hrad. Bude vám naslouchat

26.05.2021 14:02

Advokátka Klára Long Slámová se nechala v rozhovoru pro Právo slyšet, že chce změnu, a proto bude kandidovat v prezidentských volbách za dva roky. „V poslední době vidím u lidí jakousi rezignaci. Nevěří, že to s nimi politici myslí dobře,“ poznamenala žena, která před soudem obhajovala doživotně odsouzeného a Zemanem omilostněného vězně Jiřího Kajínka.

Kajínkova advokátka Slámová chce na Hrad. Bude vám naslouchat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Advokátka Klára Slámová

Long Slámová již 20 let dělá s lidmi a slýchá jejich příběhy, to, co je trápí, čím se zabývají. Podle ní v současné době nemají motivaci, chtějí změnu, ale nevidí možnost.

„Myslím, že každý člověk musí začít sám u sebe, a já tu změnu chci také. Mohla jsem na všechno zapomenout a dál si dělat svou práci, nebo se o tu změnu pokusit sama. Chci pokračovat v tom, co dělám dvacet let. Nejen pomáhat lidem, ale ukázat jim, že mnoho věcí lze docílit dialogem. Dlouhou dobu jsou zde nesmiřitelné dva tábory, lidé jsou schopni se nenávidět i v rámci rodin. Já chci, a myslím, že tu schopnost mám, docílit toho, aby se lidé naučili tolerovat cizí názory,“ uvedla Long Slámová.

Za svoji přednost vidí schopnost naslouchat, pak také to, že není profesionálním politikem, ale setkala se za svůj profesní život s tisícovkami lidí a vždy s nimi uměla jednat. 

V rozhovoru Long Slámová vzpomněla také na exprezidenta Václava Klause, o němž před deseti lety hovořila tak, že je s ním spokojená. „To jsem musela říct ještě předtím, než se exprezident Klaus začal výrazně měnit k horšímu. Otupěl, zapomněl na to, jak žijí ostatní lidé,“ uvedla Long Slámová a dodala, že s Milošem Zemanem spokojená není.

„V čele státu by neměl být člověk, který je absolutně odtržený od reality. Já si z Ústavy ČR trhací kalendář nikdy dělat nebudu,“ uvedla Long Slámová, jež chce kandidovat jako nezávislý, nadstranický a nestranický kandidát.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tohle Fialovi zkazí radost z voleb. Středula vystoupil v tisku. To je výprask

13:10 Tohle Fialovi zkazí radost z voleb. Středula vystoupil v tisku. To je výprask

Odborářský předák a prezidentský kandidát Josef Středula z Českomoravské konfederace odborových svaz…