Kalousek: Útok v Paříži budou chtít zneužít extremisté. Neodsuzujme lidi podle víry a nestavme přehrady

08.01.2015 11:08

Ve středu napadli ozbrojení muslimové redakci francouzského satirického týdeníku Charlie Hebdo, který se proslavil karikaturami proroka Mohameda, a zavraždili 12 lidí.

Kalousek: Útok v Paříži budou chtít zneužít extremisté. Neodsuzujme lidi podle víry a nestavme přehrady
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Miroslav Kalousek

Útočníci v kuklách vnikli do sídla týdeníku Charlie Hebdo ve středu před polednem a spustili palbu. Podle agentury AFP útočníci stříleli z kalašnikovů a měli i granátomet. Někteří svědci tvrdí, že provolávali: „Allahu akbar“ a hlásili se k Al Kajdě. Bratři Said a Chérif Kouachi, kteří se na útoku podíleli, se se narodili v Paříži alžírským přistěhovalcům.

Nestavme přehrady

ParlamentníListy.cz se dotázaly politiků, zda bude mít podle nich vražedný útok muslimů v Paříži vliv na případné přehodnocení politiky multikulturalismu a imigrace v Evropě či na vnímání islámu, a zda to něco změní v postoji politiků a politických stran či v pohledu společnosti na uvedená témata. K věci se vyjádřil mezi jinými i první místopředseda TOP 09 a šéf jejího poslaneckého klubu Miroslav Kalousek.

„Myslím si, že tento zrůdný útok se budou v následujících dnech a týdnech snažit zneužít mnozí extremisté a populisté. To nejhorší, co bychom mohli udělat je, že bychom začali hodnotit lidi paušálně buď podle jejich víry, nebo podle jejich rasy a postavili mezi námi přehrady. To je přesně to, kam nás takové útoky chtějí dostat. Neměli bychom nikdy zapomenout na to, že v každém národě i každém náboženství jsou lidé slušní, neslušní a jsou v podstatě stále stejní, jenom se občas vybarví,“ řekl ParlamentnímListům.cz Kalousek.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

22:04 Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

Na demonstraci Milionu chvilek na Letenské pláni se v sobotu znovu sešlo asi dvě stě tisíc lidí. Po …