Kalousek a ženské pohlavní orgány. Debata, kterou lídr TOP 09 zakončil omluvou

30.9.2018 7:25 odp.

Twitterový účet HateFree Culture sdílel rozhovor dvou tátů, kteří společně vychovávají dcery – dvojčata Marii a Adélu. Rozhovor přinesl server Seznam Zprávy. Jedním z otců je moderátor David Vaníček, jenž na serveru Blesk.cz často moderuje rozhovory s prezidentem republiky Milošem Zemanem.

Kalousek a ženské pohlavní orgány. Debata, kterou lídr TOP 09 zakončil omluvou
Foto: Kalousek
Popisek: Miroslav Kalousek na tiskovém brífinku před schůzí sněmovny

David Vaníček žije se svým partnerem Michalem. Děti jim v USA odnosila náhradní matka. Svůj životní příběh pak popisují mimo jiné na youtubovém kanálu Dva tátové. Uvádějí, že chtějí ukázat tu neobyčejnost, neboť podle svých slov nic neobvyklého nedělají. 

Anketa

Mělo se Československo v roce 1938 bránit Hitlerovi?

70%
30%
hlasovalo: 2638 lidí

Rozhovor najdete ZDE.

„Prosím všechny feministky a liberály o názor: Není pronájem dělohy, většinou motivovaný tíživou sociální situací, zcela nepřijatelným ponížením osobnosti příslušné ženy? Nemůže ji to poznamenat na celý život? Nezasloužilo by si to stejnou kampaň jako #MeeToo?“ zeptal se pak v diskusi předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

„Vážený pane Kalousku, sdílíte příběh mé rodiny, tak musím reagovat: tenhle laciný šťouchanec je mimo. Motivace naší náhradní matky nebyla finanční, ani to tak být v tomto procesu nemohlo. Sám se vztekáte, když novináři píšou povrchně a nepřesně, tak nečiňte totéž. Děkuji,“ odvětil na adresu Kalouska David Vaníček.

„Vážený pane Vaníčku, jenom jsem se zdvořile zeptal a do nikoho jsem nešťouchal. Mrzí mě, když se někdo pohoršuje nad obecně položenými otázkami. Přeji Vaší rodině vše nejlepší,“ odvětil Kalousek.

Vaníček se však nedal a diskutoval dál. „Ale vůbec ne. Až já ve své profesi vydám (obecně položený) tázací titulek třeba: Kdo z politiků krade nejvíc? A pod něj lupnu vaši fotku s Babišem, obávám se, že první do redakce zavolá Babiš a hned pak vy a oba budete stejně příjemní,“ řekl.

„Proboha, cožpak jsem někomu podsouval trestnou činnost? Slušně se ptám na názor, zda je tohle etické. Sám nemám zcela jasno. Mrzí mě, že se Vás to dotklo, ale myslím si, že tyhle otázky si společnost vyjasnit má,“ odvětil dále Kalousek.

„Podsouval jste zneužívání/ponižování sociálně slabých žen. Ano, dotklo se nás to, od vás jako exlidovce a konzervativního politika neočekávám vřelé přijetí LGBT témat, ale ani ne takto manipulativní status bez kontextu, jak z dílny trolling mistrů v SPD. Hezký den,“ zmínil Vaníček.

„Pokud se Vás to dotklo osobně, přijměte, prosím, moji upřímnou omluvu. Neměl jsem v úmyslu útočit na kohokoliv, tím méně na Vás. Jinak přeji hodně štěstí,“ omluvil se v závěru Kalousek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

17:30 Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

Za poslední měsíce některým domácnostem a firmám vzrostly zálohy na energie na několikanásobek toho…