Kalousek do háje? Možná už dnes. Zazněly významné hlasy

24.10.2017 6:48

Dnes zasedne předsednictvo TOP 09, aby vyřešilo situaci po sněmovních volbách, kdy strana výrazně propadla. Zaznívají tak hlasy o možné výměně stranického vedení včetně předsedy Miroslava Kalouska.

Kalousek do háje? Možná už dnes. Zazněly významné hlasy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek
reklama

„Zítra dopoledne mířím na předsednictvo TOP 09. Možná odstoupí M. Kalousek. Pokud se tak stane, koho byste rádi viděli v čele TOP 09? Děkuju za slušné a rozumné návrhy, ráda je přednesu,“ uvedla Kristýna Zelienková z TOP 09. 

MotejlekSkočdopole.com na svém facebookovém profilu pro změnu píše: „Chtěli bychom upozornit všechny borce z topky, kteří žvatlají o odchodu Miroslava Kalouska z čela, že bez něj je partaj zcela bezcenná. V příštích volbách nedostane ani 2 procenta. Miroslav Kalousek sice není populární u modusového davu, ale je to jediný opravdu smysluplný politik v TOP 09. Jestli to holky a kluci nechápete, tak vám to brzy dojde. Nápady s Pospíšilem, kterého považujeme za opovrženíhodnou postavičku, ukazují, co jste zač... Nazdar.“ Europoslanec Jiří Pospíšil po debaklu TOP 09 uvedl, že chce vstoupit do strany a pomoci jí. Spekuluje se o něm jako o možném budoucím kandidátovi do vedení strany.

Anketa

Jste pro uspořádání referenda o setrvání v EU?

90%
10%
hlasovalo: 11766 lidí

Poslanec František Laudát se rovněž vyjádřil k Jiřímu Pospíšilovi, k němuž se dočetl negativní reakci Mirka Topolánka. „Mě však zaujala věta, že ve hře o post předsedy TOP 09 jsou Marek Ženíšek a Markéta Adamová, mladé křídlo TOP 09. Pokud k tomu dojde, potom, prosím, bude na českém politickém tržišti k dispozici volných 5 % liberálních voličů. Nechci už TOPce radit, ale za jedinou šanci považuji najít osobnost mimo stávající establishment,“ míní. Zdůraznil, že lidé vyžadují zcela nové tváře. „I když nevím, jestli na to není brzy. Ale můžou být i předčasné volby,“ doplnil.

Závěrem pak dodal, že sice Kalouskovy duševní pochody nezná, ale očekává, že v nejbližších dnech ohlásí, že na konci listopadu už nebude kandidovat na předseddu topky. „Bude aspirovat na předsedu klubu,“ domnívá se Laudát. „V budoucí Sněmovně to asi bude pěkná divočina a kromě Kalouska se v ní nikdo rychle nezorientuje. Tím ale potenciální nový předseda TOP 09 bude mít problém, že nebude nejviditelnější tváří TOP 09. Doufám, že se na to nikdo z nových poslanců necítí. To by byla konečná,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Chybí vám uvědomění.“ Tomáš Klus: Lid musí pochopit, co k němu umělci chtějí dostat

8:45 „Chybí vám uvědomění.“ Tomáš Klus: Lid musí pochopit, co k němu umělci chtějí dostat

Po volbách bude líp, myslí si hudebník Tomáš Klus, který se už stal politickým aktivistou a jeho dal…