Kalousek je nekompetentní, tvrdí Jarolím. Už jednou se sekl o sto miliard

18.08.2011 18:13

Ministr financí Miroslav Kalousek je nekompetentní - to si myslí místopředseda Věcí veřejných Tomáš Jarolím. Prý se ministr už jednou při tvorbě rozpočtu přepočítal o víc než sto miliard a zachránil ho jen pád Topolánkovy vlády. Navíc také prý dělá drahoty kolem Ladislava Bátory jen proto, aby nebyl schválen loterijní zákon.

Kalousek je nekompetentní, tvrdí Jarolím. Už jednou se sekl o sto miliard
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09)

"Za Topolánkovy vlády se Kalousek sekl o víc než sto miliard a jediné, co ho zachránilo, bylo to, že vláda padla," rozčílil se Jarolím ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu. "On vůbec nemá relevantní informace. Ptal jsem se ministerstva na nějaká čísla, ale to mi neodpovědělo a údaje, které jsem chtěl, prý ani nemá. Tak kde to Kalousek bere? Podle mě je to nekompetentní ministr."

Navíc podle Jarolíma Kalousek dělá drahoty kolem výroků Ladislava Bátory proto, aby se nestačil schválit loterijní zákon tak, aby začal platit od příštího roku. Prý proto, že by se v novém nastavení ukázalo, jak špatně je nastaven rozpočet.

"Zdržuje to a vlastně ani moc nechce, aby byl rozpočet schválen, protože je nereálný," podotkl Jarolím. Na Kalouska už podal trestní oznámení.

Sledujeme téma Rozpočet

Chtěl jsem jim dát lízátko, ale jsem si uvědomil, že to myslí vážně

Když ministři TOP 09 odešli z jednání vlády kvůli tomu, že Bátora urazil předsedu jejich strany Karla Schwarzenberga, myslel si prý Jarolím, že jde o vtip. "Je to obyčejná truc akce. Nejdřív jsem chtěl, aby dostali autíčka a lízátko, protože jsem si myslel, že si dělají legraci. Oni to ale myslí vážně, chtějí zdržovat."

S tím Jarolím ostře nesouhlasí. "A příště co? Kalousek řekne, že nebude jednat, dokud bude Jarolím podávat trestní oznámení nebo něco podobného?" Naznačil, že to by si ministr mohl dělat další a další ultimáta, kdykoli by se mu zachtělo.

Dávno tu prý nejde o nějakého Bátoru. "Já mít takového člověka na ministerstvu, vyhodím ho tři vteřiny poté, co něco podobného vypustí z úst," řekl rázně. "Vyjádření pana Bátory jsou mi úplně cizí, ale ctím to, že zodpovědnost za něj nese ministr Dobeš. Ten ať si s ním dělá, co chce."

Čtěte:

Kalousek Nečasovi: Pan premiér se mýlí. Vláda pak nemá smysl

Bátora urazil knížete, Dobeš neustoupil. Omluvil se, ale úředníka nepropustí

Vůbec nejde o Bátoru, udeřil John. Dusno ve vládě pokračuje

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kňučí. Bojí se.” Toto Fiala přes jásot včera neslyšel

7:57 „Kňučí. Bojí se.” Toto Fiala přes jásot včera neslyšel

Teď jde o všechno, burcoval v pondělí večer Petr Fiala, když zahajoval „horkou fázi“ kampaně SPOLU. …