Kalousek je připraven předložit novelu o zrušení poslanecké imunity

11.07.2012 18:03

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) je připraven předložit novelu, která úplně zruší imunitu zákonodárců. De facto přestane existovat už tím, že sněmovna vydá exministryni obrany Vlastu Parkanovou (TOP 09) k trestnímu stíhání, řekl v dolní komoře při jednání o případu nynější místopředsedkyně sněmovny, uvedla ČTK.

Kalousek je připraven předložit novelu o zrušení poslanecké imunity
Foto: Ladislav Carda
Popisek: "Obhájce" Parkanové Miroslav Kalousek

Protože hlasováním zrušíte imunitu de facto, v následujících dnech předložím novelu o úplném zrušení poslanecké imunity, uvedl Kalousek. Zopakoval, že policejní žádost o vydání Parkanové obsahuje nepravdy a je nesmyslná. "Větší hloupost už nám na stole nepřistane do konce tohoto volebního období," podotkl.

Ví husa, že se blíží posvícení? zeptal se Křeček Kalouska

Sociální demokrat Stanislav Křeček komentoval Kalouskovo vystoupení slovy, že jde o výroky husy, která ví, že se blíží posvícení.

Pro vydání Parkanové se vyslovili například šéfka poslanců VV Kateřina Klasnová a místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek. Ten připomněl problémy s provozem letounů CASA a hovořil i o zakázkách obecně. "Peníze tečou, mizí, a je těžké kontrolovat kam," řekl.

Pokud má Parkanová pochyby o policejním postupu, podle Klasnové by se tím spíš měla věc dostat před soud. "Není na politicích, aby hodnotili důkazy policie," uvedla. Klasnová zkritizovala i Kalouskovy dřívější výpady vůči policii a zaspekulovala o tom, že by mohl mít na ministerstvu obrany nějaký osobní zájem. "Nevěřím v policejní šikanu vysoce postavené členky vládní koalice," dodala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dali jsme zemi osm let klidu a stability. Koaliční pohoda kandidátů ANO a ČSSD, Xaver se jenom smál

18:00 Dali jsme zemi osm let klidu a stability. Koaliční pohoda kandidátů ANO a ČSSD, Xaver se jenom smál

Dramaturgie XTV vybírá do každé z předvolebních krajských debat dvojici kandidátů, kteří reprezentuj…