Kalousek může spát na pytlích plných peněz, rozjel se Čunek na Frekvenci 1

08.04.2017 17:46

Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v sobotním Pressklubu na Frekvenci 1 hejtmana Zlínského kraje a senátora Jiřího Čunka. Možná to neměl dělat, neb v jednu chvíli varoval, že ho možná trefí z toho, co Čunek říká nebo možná spíše neříká.

Kalousek může spát na pytlích plných peněz, rozjel se Čunek na Frekvenci 1
Foto: Repro Foto: ČT
Popisek: Senátor Jiří Čunek v pořadu Michaely Jílkové Máte slovo
reklama

Hned v úvodu pořadu zopakoval, že dosud nevyloučil, ani nepotvrdil, že by na sjezdu KDU-ČSL kandidoval na předsedu strany. Upozornil ovšem, že jako hejtman má práce dost a dost.

„Vy to na nás novináře hrajete, pane Čunku. Ale v mém případě to raději nedělejte. Co když mě z toho trefí,“ smál se moderátor. Čunek přesto téma nechtěl dál rozvíjet, byť si rýpl do salónních politologů a „někdy zoufalců“, jako je podle Čunka politolog Jiří Pehe, který všechno hodnotí jen pohledem z Prahy.

Jiří Čunek

  • KDU-ČSL
  • ANO křesťanským hodnotám
  • senátor

Téma KDU-ČSL sice na první pohled opustil, jenže jen na první pohled. Pořádně se totiž pustil do svého bývalého kolegy Miroslava Kalouska. To je prý muž, který je rád u moci, ale jen pro moc samu, ne aby konal dobro pro lidi. Podle Čunka by měl dobrý politik dělat dobro pro lidi.

„Já jsem přesvědčen, že Kalousek může spávat na pytlích peněz, ale šťastný člověk není. Myslím si, že je to dobře vidět třeba na těch zasedáních Sněmovny, pokud je někdo dost masochista a sleduje to, tak je vidět, že Kalousek kope kolem sebe, je na sestupu, uvědomuje si to, uvědomují si to i lidé kolem něho a on z toho nemá radost,“ dloubl si do Kalouska rázně Čunek.

Celý rozhovor naleznete zde

Na rozhlasových vlnách také naznačil, že je připraven přesvědčovat lidovce o spolupráci se Starosty a nezávislými, protože tuto myšlenku považuje za dobrou. V současné chvíli však není úplně dobře realizovaná. Třeba proto, že mnoho lidovců v toto spojení nevěří. Kdyby se ukázalo, že většina lidovců nebude tomuto „manželství“ věřit, Čunek pro ně ruku na sjezdu strany spíš nezvedne.

Nikoli poprvé také konstatoval, že si umí představit povolební spolupráci s Andrejem Babišem (ANO). „Prozatím mu věřím,“ prozradil mimo jiné. Ke svému současnému předsedovi KDU.ČSL Pavlu Bělobrádkovi poznamenal, že nejedná s Babišem právě přátelsky.

Nakonec pronesl pár slov i na adresu prezidenta Zemana. „Vidím ho jako člověka, který naprosto zbytečně opevnil a znepřístupnil Hrad fyzicky, ale i jinak. On dělá něco, co by dělat nemusel, třeba s tím o Peroutkovi. Degraduje zbytečně sám sebe a ten úřad. Zavedl ten úřad někam, kde podle mého názoru být nemá,“ uzavřel Čunek.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oběsil bych Lavrova, vypálil Pavel Novotný před ruskými novináři. Příběh je u konce. Policie rozhodla

21:37 Oběsil bych Lavrova, vypálil Pavel Novotný před ruskými novináři. Příběh je u konce. Policie rozhodla

Není to tak dávno, kdy se kontroverzní politik a starosta Řeporyjí Pavel Novotný postaral o rozruch …