Kalousek na Hrad? Zvykejte si

06.02.2021 13:03

Bývalý šéf poslanců TOP 09  Miroslav Kalousek v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV promluvil o svých dalších politických ambicích, přičemž nevyloučil možnost, že by se pustil do boje o prezidentské křeslo.

Kalousek na Hrad? Zvykejte si
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek
reklama

Anketa

Koho z těchto kandidátů byste volili za prezidenta republiky?

hlasovalo: 13023 lidí

Člen TOP 09 Miroslav Kalousek už má podle svých slov promyšleno hned několik variant, jakým směrem by se mohla dále ubírat jeho politická kariéra.

„Hodně přemýšlím o tom, co bude mým občanským povoláním. Ještě si dám několik týdnů prázdnin, než se definitivně rozhodnu,“ uvedl, s tím, že si nyní nemůže stěžovat na mediální zájem.

„Rezignace je větší mediální zátěž než kandidatura,“ usmál se Kalousek, jenž v lednu složil svůj poslanecký mandát. Nyní se stále účastní porad poslaneckého klubu TOP 09.

Při rezignaci na plénu Poslanecké sněmovny ve svém projevu uvedl, že považuje za taktické, aby před říjnovými sněmovními volbami vystupovali v diskusi ve sněmovně ti poslanci, kteří se budou ucházet o hlasy voličů, což on už není.

Celý rozhovor ZDE

Odmítá, že by tímto utekl z boje. „Myslím, že jsem z boje vůbec neutekl. Dál se vyjadřuji, pomáhám těm, kterým fandím. Byl jsem zvolen na čtyři roky, ale hodně to souvisí s tím mediálním prostředím, které zde je. Ta převaha Babiše na mediálním trhu je taková, že svobodných míst k projevům opozice je nesmírně málo. Jedním z nich je právě řečniště ve Sněmovně,“ řekl Kalousek, a že věří, že jeho sympatizanti takové rozhodnutí chápou.

Nevyloučil, že by v roce 2023 mohl kandidovat na post prezidenta, „Kandidaturu na prezidenta nevylučuji. Nevylučuji naprosto žádné volby kromě parlamentních v roce 2021. Ne proto, že bych o tom přemýšlel a zatím nebyl rozhodnut, nýbrž proto, že jsem o tom zatím přemýšlet nezačal,“ naznačil jeden nejkontroverznějších politiků posledního desetiletí Kalousek, že momentálně jde spíše o jistou pauzu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

21:40 Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

Pondělní den přinesl konec ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Resort dočasně povede ministr …