Kalousek nenávidí demokracii jako Hitler, udeřil senátor

20.03.2012 10:25

Senátor Severočechů.cz Jaroslav Doubrava pro ParlamentníListy.cz reagoval na to, že ministr financí Miroslav Kalousek o Holešovské výzvě řekl, že útočí na demokratický systém jako takový a že s vizemi nových pořádků přišel již Adolf Hitler.

Kalousek nenávidí demokracii jako Hitler, udeřil senátor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek
reklama

„Kalousek nenávidí demokracii, podobně jako Hitler. Každý si vezme tolik moci a projeví tolik arogance, kolik mu dovolíme. To je základní negativum demokracie. Že nedokážeme nezdvořáky, cyniky a šílence včas umravnit, protože bychom omezovali svobodu názorů,“ napsal Doubrava.„Ale oni se mohou chovat fašisticky, jako Adolf Hitler. Chování Miroslava Kalouska ho nápadně připomíná. Je zcela odporné, ale pro Kalouska asi normální, že hovořil v TV o Holešovské výzvě v tom smyslu, že tito lidé prý sní o nějakém novém spravedlivém řádu, což je, podle něho, cesta do pekel. O novém spravedlivém řádu kdysi mluvil i jakýsi malíř pokojů v Německu, zdůrazňoval Kalousek, v narážce na Adolfa Hitlera,“ dodal Doubrava.

Kalousek chce jenom vládu

Doubrava míní, že Kalousek úplně zapomněl, že povinností demokratického člověka je snít o nějakém novém spravedlivém řádu, a když nemůže více, alespoň současný život činit přijatelným, ne stále horším, se stále menšími perspektivami pro ne-bohaté a ne-mocné.

Co vedlo k Holešovické výzvě? Podle Doubravy to nebyl a není to útok na demokratický systém, byla a je to absolutní nechuť k „demokraticky“ spřádaným podvodům pravice, aby se bohatí měli stále lépe a vše platili ti, kteří se bojí o svoji průměrnou až podprůměrnou měsíční výplatu.

„O novém spravedlivém řádu snili lidé, kteří volili v parlamentních volbách. Češi dali novým stranám TOP 09 a VV své hlasy v naději. Snili o novém spravedlivém řádu, kterým Kalousek z TOP 09 pohrdá. Kalousek svým výrokem prokázal, že nenávidí demokracii, podobně jako Hitler. On chce jenom vládu. Hitler okrádal Židy, připravoval je o životy. Kalousek svými reformami ožebračuje, s požehnáním vlády, občany naší republiky. Mnozí již nenalezli jiné řešení své zoufalé situace a dobrovolně volili smrt,“ uzavřel Doubrava.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

21:30 „Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

Řeporyjský starosta Pavel Novotný pro ostré slovo nejde nikdy daleko. Tentokrát si vzal na paškál mi…