Kalousek o Zemanovi ostřeji než kdy předtím. Kvůli zdraví a vzhledu

25.11.2020 20:51

Poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek se na svém Twitteru dosti nevybíravě vyjádřil k osobě prezidenta Miloše Zemana a k jeho zdravotním problémům. Hlava státu je podle Kalouska „fyzickou i duševní troskou“ a naznačil, že by prezident měl vzhledem ke svému stavu rezignovat. Kalouskův názor podpořil i další politik. „Tohle už je nedůstojné, trapné i směšné... to si ČR a občané nezaslouží,“ sneslo se na našeho vrchního velitele ozbrojených sil.

Kalousek o Zemanovi ostřeji než kdy předtím. Kvůli zdraví a vzhledu
Foto: Hana Brožková
Popisek: Velitelské shromáždění náčelníka Generálního štábu Armády ČR armádního generála Aleše Opaty k objasnění priorit a hlavních úkolů AČR v roce 2021
reklama

Anketa

Zažili jste v posledních dnech potíže s nakupováním?

15%
85%
hlasovalo: 8020 lidí
Kalousek adresoval nelichotivá slova na osobu českého prezidenta v souvislosti se záběry pořízenými na velitelském shromáždění, kterého se Zeman účastnil i za doprovodu premiéra Andreje Babiše (ANO).

Záběry ze shromáždění ukazují stát naše nejvyšší armádní činitele při znění české hymny a následné minutě ticha, prostřednictvím které přítomní uctili rotmistryni Michaelu Tichou, která je jednou z osmi obětí nehody vrtulníku v Egyptě na Sinaji.

Zatímco všichni přítomní včetně premiéra i ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO) stojí osamoceni, kolem prezidenta je další čtveřice mužů, z nichž dva jej musejí podpírat. Následně moderátor akce pokyne k usazení, což je pro prezidenta s jeho aktuálním zraněním namáhavé, a trojice mužů se mu snaží pomoci na židli, což se jim po chvíli podaří a mohou odejít.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Prezident má ortézu na pravé ruce už od konce srpna, kdy upadl poté, co vstal od televize. Se zraněním byl hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, kde mu lékaři při operaci voperovali do paže titanový šroub.

Přesto, že se zlomenina podle odhadů měla hojit šest až osm týdnů, zranění se stále nelepší. Podle  prezidentského mluvčího Jiřího Ovčáčka však žádné komplikace Zeman nepociťuje a kromě cest ortézu údajně nevyužívá. „Ruka stále potřebuje v rámci postupujícího hojení oporu. Při akcích typu velitelského shromáždění bude ortéza využívána,“ sdělil v narážce na záběry Ovčáček pro server iDNES.cz.

Záběry z usazení zraněného prezidenta Kalousek okomentoval s narážkou, že by měl odstoupit: „Moderátor si spletl zájmena. Místo ‚posaďte se‘ měl říci ‚posaďte ho‘. V životě každého z nás přijde okamžik, kdy na to ‚už nemáme‘,“ napsal.

A v ostrých slovech pokračoval: „Většina z nás se s tím smíří. Tahle fyzická i duševní troska si ale pořád bude hrát na prezidenta ke škodě všech občanů České republiky.“

A nebyl sám. Jeho slova podpořila i většina diskutujících včetně bývalého senátora a ředitele Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy Zdeňka Schwarze. Ten mimo jiné prezidenta nepochválil i za jeho nečinnost v rámci zahraničních cest: „Každá profese má své věkové hranice a zdravotní limity... proč to není u prezidenta? Tohle už je nedůstojné, trapné i směšné... to si ČR a občané nezaslouží. Zahraniční politika je téměř na nule.“

V diskusi se však vyskytl i názor hodnotící oba z politiků: „Vidíte, někdo je zombie fyzicky, někdo politicky... jeden za 18, druhý bez dvou za 20,“ zaznělo.

Zemanův zdravotní stav již budí vášně několik let v jeho prezidentském období. V srpnu 2013 lékaři oznámili, že Zeman trpí polyfunkční neuropatií a v říjnu téhož roku Zeman rovněž upadl, tehdy jeho pád odneslo koleno, kterým se udeřil do skříně.

V nemocnici strávil několik dní i v minulém roce, tehdy podle Kanceláře prezidenta Zemanovi nic nebylo a hlava státu se v nemocnici ubytovala na takzvaný rekondiční pobyt. Podle nemocnice se však léčil pro poruchu výživy spočívající v úbytku a narušené funkci svalů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista chytil Reportéry ČT při činu. Vypustili reportáž o „zlém“ Babišovi. Jenže totálně zmanipulovali fakta

16:45 Publicista chytil Reportéry ČT při činu. Vypustili reportáž o „zlém“ Babišovi. Jenže totálně zmanipulovali fakta

Publicista Petr Brandtner se ve svém komentáři zaměřil na pořad Reportéři ČT a na reportáž s názvem …