Kalousek ostře: Ti mrtví, Andreji Babiši, budou tvoje vina

16.10.2020 9:25

Na jaře se premiér Andrej Babiš (ANO) holedbal, že patříme k premiantům ve zvládání koronavirové pandemie, V angličtině dokonce prohlašoval, že jsem nejlepší, „we are best in covid“, hlásal do světa. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek teď Babišovi vrátil jeho vlastní vyjádření jako bumerang.

Kalousek ostře: Ti mrtví, Andreji Babiši, budou tvoje vina
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek
reklama

Na jaře premiér Andrej Babiš (ANO) předstoupil před veřejnost a oznámil, že jako premiér země, čili politik s největší mocí, přebírá plnou zodpovědnost za tehdy přijímaná opatření. Uzamkl Česko v karanténě a sledoval mírný průběh první koronavirové vlny na našem území. Do světa hlásal, že jsme nejlepší v boji s koronavirem. „We are best in covid,“ hlásal neskromně a prohlašoval, že Italové tehdejší první vlnu nezvládli.

Na podzim je situace zcela jiná. Blížíme se k deseti tisícům nakaženým za jediný den, nemocnice hlásí, že už musí odkládat zákroky, které nehoří a vláda rozhoduje o tom, zda v Letňanech vyroste polní nemocnice. Přitom v klasických nemocnicích ubývají lékaři i sestry, protože i mezi nimi jsou nakažení.

Babiš se brání, že nikdo nepočítal s tím, co přesně přijde. Podle Kalouska se s tím ale počítat mělo. Jenže Babiš místo černého scénáře možná raději přepočítával svůj majetek. Podle Časopisu Forbes je s více než 70 miliardami korun čtvrtým nejbohatším Čechem a není bez zajímavosti, že bohatl i během koronavirové krize.

V počtu nakažených jsme nejhorší v EU. V počtu zemřelých na obyvatele jedni z nejhorších na světě. Každý týden teď budou zbytečně umírat stovky lidí. Nemuseli by, kdybychom měli schopnou a odpovědnou vládu. Ti mrtví, Andreji Babiši, budou Tvoje vina. Hlavně, že jsi o 4 mld. bohatší,“ nebral si servítky Kalousek.

Miroslav Kalousek udeřil na Babiše

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

20:48 „A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

Česká televize uvažuje o zpoplatnění části svého online videoarchivu iVysílání. Na zasedání Rady ČT …