Kalousek označil Babiše za… Proboha. A řekl, že se na to někdy má chuť vykašlat

30.04.2019 13:15

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek poskytl rozhovor serveru Reflex.cz. Prozradil v něm, že ho asi spousta jeho přátel zavraždí a že už má někdy plné zuby toho, jak stávající premiér Andrej Babiš (ANO) rozkrádá naši zemi. A ještě chce beztrestnost, zlobil se Kalousek. Někdy mívá chuť s politikou praštit, ale zatím má podle jeho názoru smysl zůstat tam, kde je.

Kalousek označil Babiše za… Proboha. A řekl, že se na to někdy má chuť vykašlat
Foto: screen: Twitter M. Kalouska
Popisek: Miroslav Kalousek (TOP 09)
reklama

V úvodu věnoval pár slov demonstraci proti Andreji Babišovi a nastupující ministryni spravedlnosti Marii Benešové, bývalé místopředsedkyni ČSSD, dnes nominované hnutím ANO. „Teď mě asi spousta mých přátel zavraždí, ale jestli Kněžínek, nebo Benešová… No, nechci říct, že je to jedno, ale vzhledem k tomu, že pan doktor Kněžínek udělal cokoliv, co si přál pan premiér Babiš, tak si nejsem úplně jist, jestli je tohle správné téma. Těch témat, která jsou důležitější, je asi víc,“ řekl Kalousek.  

Anketa

Chcete, aby Babiš skončil za Čapí hnízdo v kriminále?

10%
78%
hlasovalo: 14762 lidí

Podle jeho názoru byla doteď situace strašně špatná a s Marií Benešovou to může být ještě horší. Ani Kněžínek však neměl ty správné morální zábrany, protože jinak by do Babišovy vlády nevstoupil.

„Zásadní problém je v tom, že vládnou lidé, kteří si s právním státem nelámou hlavu, a v tom, že je spousta lidí ochotna to tolerovat. Tím si Evropa prošla už ve 20. a 30. letech minulého století. Adolf Hitler byl také zvolen zcela demokraticky. A ty konce byly strašlivé. Buď budeme vnímat ty demokratické principy a budeme je prosazovat, anebo budeme chtít tu silnou ruku těch vůdců, a podle toho se také budeme v budoucnu mít,“ pokračoval Kalousek.   

V tuto chvíli podle Kalouska v České republice dominují antisystémové strany, které tvrdí, že je čas skoncovat se standardní demokracií a přinést něco lepšího. Co to znamená v praxi, prý vidíme. Vládě ANO a ČSSD ujel modernizační vlak. Kalousek je o tom přesvědčen nade vší pochybnost. Stačí se podívat, jak rychle budujeme infrastrukturu, jak postupujeme v digitalizaci státní správy. Pravicová opozice chtěla spolu s Piráty debatovat s vládou o tom, jak to změnit. Ale koalice ANO a ČSSD držená u moci komunisty tuto debatu nepřipustila.

„A my se tady věnujeme jenom tomu, jestli pár moderních lupičů bude mít klid na vykradení posledních trezorů té banky,“ zlobil se Kalousek.

Vláda přitom ví, že po roce 2030 se náš důchodový systém dostane do problémů, protože do penze půjdou první populačně silné ročníky. A Babišovi je to prý jedno. „Jemu nezáleží na tom, co tady bude za deset let. On hraje cynicky o to, aby si udržel moc ještě na zítřek, možná na pozítřek, s opozicí hraje o to, aby si udržel beztrestnost, ale co bude s Českou republikou za deset let je mu úplně jedno. Kdyby mu to nebylo jedno, tak nemůže ignorovat ty prognózy udržitelnosti veřejných rozpočtů a sociálních pojištění. On sám přitom tyto informace posílá do Bruselu,“ kroutil hlavou Kalousek.

Citoval také básníka Františka Gellnera, který napsal, „dnes ještě buďme veselí, ve své bílé posteli. Co bude zítra, kdožpak ví, zítra si lehneme do rakví,“ citoval slavného básníka. Podobně to prý dělá i Babiš.

A ještě se chová jako lupič, který si bere české občany za rukojmí. „Já si teď vypůjčím (slova) pana redaktora (Jana) Moláčka, protože on to řekl naprosto dokonale. Těch posledních pět let přepadli lupiči banku; všechny, kteří byli v té bance, si vzali jako rukojmí a v té bance stalo se bezčasí. Lupiči se soustředili na to, aby vykradli všechny trezory, rukojmí byli konsternováni a báli se, že je někdo zastřelí, svět mezitím ujížděl – a my jsme v té bance, kde lupiči vykrádají poslední trezor, rukojmí v hrůze mlčí a panu premiérovi jde o jedno, aby si zajistil bezpečnost. Proto potřebuje zůstat premiérem,“ předestřel nemilosrdnou analýzu české společnosti.

Babišovi ještě navíc pomáhá ješitný prezident Miloš Zeman, který si chce také kousek utrhnout.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Právě proto má Kalousek chuť se na to vykašlat. „Já nemusím dělat politika za každou cenu, mohu jít dělat něco jiného. Ale mám děti a mám vnuky a není mi jedno, jak to tady bude vypadat za dvacet let. Udělal jsem v životě jistě mnoho chyb, ale nikdy jsme se spolu s Topolánky a jinými nedopustili toho zločinu, abychom zapomněli na budoucnost,“ tepal Babiše předseda poslaneckého klubu TOP 09.

Pár slov řekl i k situaci v TOP 09, Stávající šéf partaje Jiří Pospíšil prý stranu neřídí. Můžeme debatovat o tom, zda by ho měl někdo nahradit, ale v TOP 09 se musí změnit řada věcí. Především musí být ta strana srozumitelná a pak musí provést dalších přibližně 9 kroků, pokud chce existovat jako skutečná politická síla.

„Někdy bych se na to rád vykašlal, ale zatím to má smysl,“ shrnul ještě jednou svůj názor na současnou politickou situaci Kalousek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

20:29 Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

Reportáž pořadu 168 hodin, během níž byl poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník konfrontován novin…