Kalousek potrápí policisty, kteří přišli k němu na ministerstvo

14.06.2013 14:11 | Zprávy

Ve čtvrtek zasahovala policie v rozsáhlé protikorupční akci po celé zemi a zatkla celkem sedm osob, které později také obvinila. V návalu informací byla upozaděna zpráva o tom, že detektivové navštívili také Ministerstvo financí, jak upozorňuje server Lidovky.cz. Ministr Miroslav Kalousek (TOP 09) k tomu řekl, že viděl "nejdražší poštu na světě".

Kalousek potrápí policisty, kteří přišli k němu na ministerstvo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek

Do budovy ministerstva dorazilo podle dostupných informací osm policistů, nešlo prý ale o skutečný zásah. "Přišli na jeden útvar. Kalousek tam dorazil o chvíli později, protože chtěl vědět, o co jde. Požádali o jeden dokument, Kalousek jim ho chtěl dát, ale jim stačilo si ho ofotit," popsal pro Lidovky.cz zdroj z ministerstva.

Drahá pošta

O jaký dokument šlo, odmítl šéf resortu přiblížit, podotkl jen, že se policisté chovali slušně a zdvořile. "Nepochopil jsem však, proč si pro jeden dokument přišlo sedm lidí pod vedením plukovníka. Na jednu stranu mě těší, že jsem mohl vidět nejdražší poštu na světě, na druhou stranu jako ministr financí kroutím hlavou nad náklady takového úkonu a až odezní důležitější věci, budu se ptát na oprávněné náklady," dodal Kalousek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

To jako celou EK a vůbec celou EU řídí jeden člověk?

Vy tvrdíte, aspoň jsem si to zde přečetla, že podle vaší frakce by Ursula von der Leyen měla skončit, aby se Brusel vrátil nohama na zem a pracoval pro občany, ne proti nim. To její odvolání ovlivní celé fungování a politiku EU, které, souhlasím s vámi, je třeba změnit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Přirovnáváte lidi s jinou orientací ke zvířatům?“ Dusno u Rakušana

20:27 „Přirovnáváte lidi s jinou orientací ke zvířatům?“ Dusno u Rakušana

Předseda hnutí STAN a ministr vnitra Vít Rakušan se na sociální síti X ostře vymezil vůči svému koal…