Kalousek promluvil ke straníkům: Nejsilnější zárukou demokracie je vzdělaný, kulturní občan

26.04.2014 16:58

První místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek má za to, že se nám podaří demokracii v Česku uchovat jen a pouze v případě, že k ní budou vedeny děti a studenti na základních, středních i vysokých školách. Tato slova pronesl na konferenci TOP 09 o vzdělání v Olomouci, na kterou zavítali jak politici z této strany, tak řada odborníků.

Kalousek promluvil ke straníkům: Nejsilnější zárukou demokracie je vzdělaný, kulturní občan
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek

„Diskutujeme nejen o kvalitách základního, středního a vysokoškolského vzdělání, ale snažíme se zdůraznit konkrétní význam vzdělávání. Je nejenom podmínkou konkurenceschopnosti a úspěchu, ale také nezbytností pro zachování svobody,“ uvedl 1. místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. „Nejsilnější zárukou svobody a demokracie je vzdělaný a kulturní občan, který parlamentní systém chápe, chce v něm žít a je si přesně vědom svých práv i povinností,“ dodal.

Na konferenci vystoupil také lídr TOP 09 do eurovoleb Luděk Niedermayer, někdejší viceguvernér ČNB, jenž připomněl, že absolventi českých škol najdou od podzimu 2013 snadnější uplatnění v zahraničí, pokud o ně budou stát. Od října 2013 totiž platí nová pravidla o uznávání odborné kvalifikace v rámci Evropy. Nemluvě o tom, že studenti mohou absolvovat zajímavou zkušenost v rámci nabízených pobytů v zahraničí.

Nad rolí státu v oblasti vzdělávání, o chybách, kterých se společnost dopouštěla ve vzdělávání v minulosti, ale také o politické gramotnosti studentů diskutovala bezmála stovka politiků, politologů, učitelů a odborníků až do pozdního sobotního odpoledne. Konferenci pořádala TOP 09, společně se vzdělávací platformou TOPAZ a Nadací Konrada Adenauera, uzavírá TOP 09 podanou informaci.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tomu věří neúspěšní. Plukovník rozebral dezinfo. A na koho cílí

21:50 Tomu věří neúspěšní. Plukovník rozebral dezinfo. A na koho cílí

Plukovník Ivo Zelinka byl hostem podcastu Čestmíra Strakatého. A řeč byla o ruské válečné propagandě…