Kalousek se rozpovídal: Mezi lidovci byli lobbisté Agrofertu, ti protlačili Babišovi biopaliva. Také proto jsem z té strany odešel

30.09.2017 8:28 | Zprávy
autor: vef

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se v dnešním rozhovoru pro deník Právo nechal slyšet, že ti, kdo uvádějí, že do vlády s ANO půjdou jen bez jeho šéfa Andreje Babiše, jsou pokrytci. Babiš a Agrofert totiž, jak míní, nejdou od sebe oddělit.

Kalousek se rozpovídal: Mezi lidovci byli lobbisté Agrofertu, ti protlačili Babišovi biopaliva. Také proto jsem z té strany odešel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek

Kalousek se v rozhovoru vyjádřil také k tomu, že průzkumy veřejného mínění, především ten, v němž se propadli pod pětiprocentní hranici, jsou úsměvné. „My stoprocentně víme, že ANO bezpečně vede, ale určitě nemá 30 procent preferencí. Také víme, že naše kamenné jádro voličů je mezi 6,5 a 7 procenty. Přáli bychom si větší, ale určitě není pod pět. Určitě se nebudeme kácet z jednoho průzkumu. Ani vteřinu nepochybujeme, že se do Sněmovny dostaneme, a děláme vše pro to, abychom dosáhli dvouciferného výsledku,“ sdělil jasně Kalousek. 

Pak si rýpl do Pirátské strany, kdy například poznamenal, že nemají jasno v zahraniční politice ani ohledně členství v NATO. „Také nemají příliš kladný vztah k ochraně vlastnictví. Stejně jako Zelení chtějí zdanit roboty, což je nápad, který by nám vzal šanci stát se moderní společností,“ dodal. 

Následně se Kalousek vyjádřil i k SPD Tomio Okamury. „Jistá obliba pana Okamury ukazuje, že i v naší společnosti, jako v každé, je část lidí nesnášenlivých a náchylných k jednoduchým populistickým řešením a nejsou si ochotni připustit, že taková řešení neexistují,“ sdělil Kalousek. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jeroným Tejc byl položen dotaz

Vyhoštění cizinců při spáchání trestného činu

Dobrý den, problém vyhoštění cizinců po spáchání kriminálního činu není problémem jen v ČR, ale jak vidíme, je i zde velmi ožehavým tématem, kdy se stává, že vyhoštění sabotují, je jim po krátké době opět umožněn vstup na území ČR. Osobně se domnívám, že v zájmu bezpečnosti by měly být tvrdší postih...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Decroix psala po sítích. A odstřelila si šance na předsedkyni klubu

11:59 Decroix psala po sítích. A odstřelila si šance na předsedkyni klubu

Psaní na sítě o svoloči možná stálo Evu Decroix šanci stát se předsedkyní poslaneckého klubu. Tím ta…