Kalousek se rozpovídal o svých letech na ministerstvu obrany: Všechno to byly špinavé pomluvy, nikdy mi nic nedokázali

14. 7. 2019 17:36

Současný předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se řadí mezi politiky, jež byli spojováni s pochybnými zakázkami, nic nezákonného jim však nikdo nikdy nedokázal. Nyní se zpětně vyjádřil ke svému působení na Ministerstvu obrany, které jej dohání dodnes. „Všechno byly jen špinavé pomluvy,“ řekl Kalousek deníku Mladá fronta Dnes.

Kalousek se rozpovídal o svých letech na ministerstvu obrany: Všechno to byly špinavé pomluvy, nikdy mi nic nedokázali
Foto: screen: Twitter M. Kalouska
Popisek: Miroslav Kalousek (TOP 09)

Kvůli některým Kalouskovým kauzám vznikla v loňském roce při jednání Poslanecké sněmovny o důvěře druhé vládě Andreje Babiše roztržka mezi ním a premiérem. Babiš nazval Kalouska „zlodějem zlodějským“, který „rozkrádal Ministerstvo obrany a zabil lidi cez padáky“.

„Úplně nesnáší, když je mu pořád předhazována minulost, natož když je mu dáváno za vinu, že zavinil něčí smrt,“ uvedl člověk z blízkého okolí Kalouska. Kvůli ochraně osobnosti se Kalousek obrátil na soud. Ten se případem ale odmítl zabývat. Údajně jej má řešit sněmovní mandátový výbor. Jenže to Kalousek nechce.

Kalouskův příběh se na Ministerstvu obrany začal psát před více než dvaceti lety. Jeho působení v resortu mu někteří silně zazlívají dodnes. Kromě aféry s nefunkčními padáky jsou mu vyčítány ještě další kauzy: nevydařená soutěž na štábní informační systém, kritizovaný nákup sedmi desítek podzvukových letounů L-159 nebo plánovaný prodej tanků do Alžírska.

Nyní se Kalousek hájí, že vše je pouhá lež. „Z Ministerstva obrany jsem odcházel v lednu 1998. Nikdy jsem nebyl z ničeho nejenom obžalován, ale nikdy jsem nebyl z ničeho ani obviněn. To znamená, že všechny věci byly prošetřeny a bylo zjištěno, že to byly jen špinavé pomluvy vůči mně,“ řekl nyní jasně Kalousek pro deník Mladá fronta Dnes.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oceněný umělec, autor posměšného VIDEA o Zemanovi vynadal Česku: Havel byl výjimka, Mašínové hrdinové

9:22 Oceněný umělec, autor posměšného VIDEA o Zemanovi vynadal Česku: Havel byl výjimka, Mašínové hrdinové

Skutečně fascinující vhled do myšlení české umělecké fronty předvedl v rozhovoru na kameru pro web č…